Běžkyně Beroušková v Planici podruhé v sezoně bodovala ve Světovém poháru

21. 1. 2018 11:03
První výhru v sezoně si ve Slovinsku připsala Finka Krista Pärmäkoskiová.
Kateřina Beroušková.
Kateřina Beroušková. | Foto: Milan Kammermayer

Planica - Běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková obsadila v Planici 25. místo v závodě na 10 km klasickou technikou a podruhé v kariéře bodovala v Světovém poháru běžkyň na lyžích. První výhru v sezoně si ve Slovinsku připsala Finka Krista Pärmäkoskiová.

Šestadvacetiletá Beroušková získala první body v životě před dvěma týdny v závěrečné etapě Tour de Ski ve stoupání na Alpe Cermis, kde zaběhla 24. čas. Dnes se dostala do elitní třicítky i v tradičním intervalovém závodě, v němž za vítěznou Finkou zaostala o téměř dvě minuty. Druhá Češka Karolína Grohová obsadila 55. pozici.

Sedmadvacetiletá Pärmäkoskiová si třetí vítězství v životě zajistila díky výbornému závěru. Ani na jednom mezičase Finka nevedla, ale v cíli porazila o 3,6 sekundy Švédku Charlotte Kallaovou, jež naopak byla na všech mezičasech první. Na třetím místě dojela s půlminutovým odstupem vedoucí žena SP Heidi Wengová z Norska.

Muži jedou 15 km klasicky od 12:30.