Běžkaři si nové kombinézy pochvalují. Dominantní černá jim imponuje

ČTK ČTK
24. 12. 2019 16:09
V nových kombinézách se prohánějí čeští běžci na lyžích bílou stopou od Světového poháru v Davosu. Oblečení s dominantní černou barvou a národními symboly na rukávech i nohavicích si reprezentanti pochvalují.
Sandra Schützová v nové kombinéze českých běžkařů
Sandra Schützová v nové kombinéze českých běžkařů | Foto: Czech-Ski/Bóša

"Mám ráda černou, takže se mi trefili do noty," řekla Kateřina Razýmová na webu svazu. V nové kombinéze už dojela sedmá ve Švýcarsku, navázala tak na výkony z úvodu sezony v Ruce a doufá v úspěch i na nadcházející Tour de Ski.

Na srdci mají reprezentanti logo lyžařského svazu. Český lev je na rukávu i nohavici, na které jsou rovněž písmena CZE, mezinárodní zkratka České republiky. Kombinéza závodníkům především poskytuje tepelný komfort a plní kompresní funkce. "Člověk má jednoduše pocit, že se mu v tomhle chce jet rychle," uvedla Razýmová.

Také ostatní reprezentanti si kombinézy pochvalují. "Materiál je na první pohled kvalitní. U staré kombinézy jsme měli problém, že se po čase vytahala a místo toho, aby byla upnutá, všude možně plandala," řekl nejlepší český běžec Michal Novák a Kateřina Janatová dodala: "Je to dosud nejlepší kombinéza, co jsem oblékla."

Sandra Schützová při závodech v Planici
Sandra Schützová při závodech v Planici | Foto: Czech-Ski/Bóša
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy