reklama
 
 

Američtí sjezdaři chtějí na sezonu vydělat kalendářem s akty

19. 12. 2016 14:13
Jak uhradit vysoké náklady na sezonu? Američtí sjezdaři přišli na originální řešení.

Val d'Isere – Skupina amerických sjezdařů se rozhodla pózovat nahá pro kalendář, který by jim měl pomoci získat finance na přípravu a závody. Pět lyžařek a šest lyžařů nafotilo během letní přípravy snímky na sjezdovkách, na horských kolech či v posilovně a doufají, že jim výtěžek z prodeje pomůže uhradit vysoké náklady na sezonu.

Jako první přišel s nápadem Brennan Rubie, jenž patří do amerického C-týmu. Jen členové reprezentačního áčka mají prostředky na sezonu zajištěné, ostatní lyžaři si musejí náklady na cestování a ubytování, které se pohybují mezi 15 000 a 35 000 dolarů na sezonu, hradit z vlastních zdrojů.

Do projektu s názvem "Under the Suit: The Bodies of the Ski Team" se zapojila i Jacqueline Wilesová, jež patří do amerického B-týmu. V kalendáři je zachycena ve skoku, přičemž na sobě má jen helmu, rukavice a lyže.

Pomoci kolegům se rozhodli i elitní reprezentanti jako dvojnásobný olympijský vítěz Ted Ligety či stříbrný olympijský medailista Andrew Weibrecht, přestože sami mají finance na sezonu zajištěné. "Je úžasné, jak se všichni dokázali dát dohromady," komentoval úsilí reprezentačních kolegů Weibrecht.

autor: ČTK | 19. 12. 2016 14:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama