Zima a Fišerová vybojovali v Bratislavě mezi mladými slalomáři dvě evropská stříbra

ČTK ČTK
18. 8. 2018 17:49
Kajakář Tomáš Zima a kanoistka Tereza Fišerová získali na juniorském mistrovství Evropy vodních slalomářů stříbrné medaile.
Tereza Fišerová brala na bratislavském ME v závodě kanoistek do 23 let stříbro.
Tereza Fišerová brala na bratislavském ME v závodě kanoistek do 23 let stříbro. | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Bratislava - Po čtyřech pátečních titulech z hlídek dnes čeští mladí slalomáři na mistrovství Evropy v Bratislavě nedosáhli v individuálních závodech na zlatou medaili. Nejblíže k ní měl juniorský kajakář Tomáš Zima, který vybojoval se ztrátou 79 setin stříbro, druhá skončila také kanoistka Tereza Fišerová v kategorii do 23 let.

Zimův kolega Jan Bárta měsíc po zisku titulu juniorského mistra světa skončil třetí. Vyhrál španělský univerzál Miquel Travé, který na světovém šampionátu v Ivree ovládl závod kanoistů.

Stejnou bilanci z letošních vrcholných závodů jako Bárta má i juniorská kanoistka Gabriela Satková. V bratislavském finále se dotkla dvou branek a skončila třetí, při jediném "šťouchu" by přitom navázala na světový titul z Ivrey.

Bývalá juniorská mistryně světa Fišerová, jež už má z loňska stříbrné medaile i ze seniorského MS i ME, prohrála o tři sekundy se Slovenkou Monikou Škáchovou a také ona přišla o zlato kvůli trestům za chyby. Finále kajakářů do 23 let se jelo bez české účasti a David Llorente se po Travém postaral o další španělský triumf v nejobsazenější disciplíně.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy