Žhavé jaro supertíhy: místo keců Kličko a spol. v ringu!

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
2. 4. 2013 8:07
V polovině ledna jsme psali o tom, jak si sice hvězdy boxerské těžké váhy vyměňují navzájem komplimenty, do ringu se ale příliš nehrnou...
Zleva: Emanuel Steward (již nežije), Vladimir Kličko, Vitalij Kličko
Zleva: Emanuel Steward (již nežije), Vladimir Kličko, Vitalij Kličko | Foto: Reuters

Praha – V polovině ledna jsme psali o tom, jak si sice hvězdy boxerské těžké váhy vyměňují navzájem komplimenty, do ringu se ale příliš nehrnou. Uplynuly necelé tři měsíce a je vše zcela jinak. Fanoušci boxu se mohou těšit na našlapané následující tři měsíce...

Drtivý knockout, kdy Američan Tony Thompson před šesti týdny v Liverpoolu sestřelil britskou naději těžké váhy Davida Price jako kdyby odstartoval škatulata, která milovníky šermu pěstí prostě musí bavit!

Fury už si podmanil USA. Slovně...

Jako první se rozhoupal k dalšímu souboji mezi šestnácti provazy britský obr Tyson Fury, který si vybral pro první představení na americké půdě domácího veterána Steva Cunninghama. A nebyl by to Fury, aby to nedoprovodil i nějakou tou průpovídkou.

„Jsem zde, abych ovládl těžkou váhu. Já jsem nejlepší supertíha současnosti a nyní to dokážu i na místě, které je považováno za Mekku boxu – v newyorské Madison Square Garden. Zapomeňte na Kličky, kteří si vybírají sparingpartnery, zapomeňte na Hayeho, který jen žvaní, zapomeňte na Chisoru, který boxuje s holkami,“ nechal se slyšet na první zámořské tiskové konferenci před soubojem, který se uskuteční 20. dubna.

Pro někoho velkohubý fracek, pro jiné hvězda budoucnosti, která každopádně svými slovy udělala na zámořské reportéry dojem. I s ohledem na fakt, že křestní jméno dostal po legendárním rváči Miku Tysonovi, si jej za velkou louží okamžitě zamilovali. Tedy až na Cunninghama a jeho tým. „Zavřu mu tu jeho britskou hubu. V ringu,“ kontroval zkušený veterán a ex-mistr světa v křížové váze.

Klička čeká italský Němec, co překonal rakovinu

Do ringu se ostatně postaví i Furym zmíněný Kličko, konkrétně mladší z bratrského dua Vladimir, a také Haye. Prvně jmenovaného se pokusí o tituly mistra světa a pozici světové jedničky obrat Ital žijící dlouhodobě v Německu Francesco Pianeta, toho času stájový kolega českého ranaře Lukáše Konečného.

„Je to moje životní šance. Nebojím se ho. Překonal jsem rakovinu, postavit se proti Vladimirovi do ringu, je proti tomu nic,“ prohlásil levoruký Ital poté, co byla smlouva podepsána. „Knockoutuji ho,“ dodal bijec, který před dvěma lety porazil rakovinu varlat. „Je to velmi silný a odhodlaný boxer. Mnozí jej sice podceňují, já nikoliv. Bude to těžký zápas,“ přidal svůj pohled na vzájemný duel konaný 4. května v Mannheimu sám ukrajinský král.

Ještě před tímto soubojem přijdou na řadu tři parádní bitvy na třech různých místech poslední dubnovou sobotu (27.4.). V Argentině si to rozdají o titul amerického šampióna WBC neporažená ruská mlátička Magomed Abdusalamov s domácím obrem Sebastianem Ignaciem Ceballosem. V kalifornském Ontariu pak dva knockoutéři – Chris Arreola s Bermanem Stivernem a v anglickém Sheffieldu domácí Audley Harrison s americkou neporaženou nadějí Deontayem Wilderem.

Wilder a spol. fanoušky baví

A jestliže bratři Kličkové jsou kritizovaní za nudné zápasy, tyhle souboje by mohly nabídnout pořádně ostré bitvy. Výše zmíněná šestice v profiringu vyhrála 165 zápasů, z nichž hned 145 před limitem, což je 88 procentní knockoutová bilance. Tu navíc „kazí“ duo Ceballos-Harrison, jejichž úspěšnost je pouze 75 procent!

No a pokud ani toto menu některým nestačilo, pak vězte, ze na přelomu června a července se v ringu objeví i duo ostrovních Davidů – Haye a Price. Ne snad proti sobě, i tak ale půjde o lákavé souboje. „Haymaker“ sice jméno svého protivníka ještě neodkryl, bude se ale jednat o některého z bijců TOP 15 žebříčku kvůli tomu, aby se Haye co nejdříve dostal do pozice oficiálního vyzývatele bratří Kličků.

Price pak 6. července čeká odveta se svým jediným přemožitelem v profiringu – Tonym Thompsonem. Že by se kruh uzavřel nebo naopak rozproudí další vlnu zajímavých duelů?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy