Zemřela výškařská olympijská šampionka Rezková-Hübnerová

20. 10. 2014 11:57
Ve věku 64 let zemřela olympijská vítězka ve skoku do výšky Miloslava Rezková-Hübnerová.
Milena Rezková-Hübnerová na archivní fotografii z roku 1969
Milena Rezková-Hübnerová na archivní fotografii z roku 1969 | Foto: ČTK

Praha - Ve věku 64 let zemřela olympijská vítězka ve skoku do výšky Miloslava Rezková-Hübnerová. Český atletický svaz na svém webu oznámil, že šampionka z Mexika 1968 podlehla v noci na dnešek těžké nemoci.

"Paní Miloslava Rezková-Hübnerová byla skvělou a úspěšnou atletkou, reprezentantkou, která kromě jiných úspěchů dokázala pro Českou republiku vybojovat i metu nejvyšší - zlatou olympijskou medaili," uvedl pro ČTK předseda ČAS Libor Varhaník a vyjádřil hlubokou soustrast rodině a blízkým.

Rezková-Hübnerová vyhrála olympijský závod už v 18 letech, tehdy jako jediná překonala laťku ve výšce 182 centimetrů. O rok později se v Aténách stala také evropskou šampionkou výkonem o centimetr lepším.

Osobní a československé maximum pak postupně vylepšila až na 187 centimetrů z roku 1972. Po skončení kariéry působila jako organizátorka soutěží a závodů v Olympu Praha.

"Velice si vážíme toho, že i po skončení úspěšné atletické kariéry se od svého oblíbeného sportu neodvrátila, ale naopak práci pro atletiku zasvětila celý svůj život," řekl Varhaník.