Zemřela legenda Velké pardubické. Třiadvacetiletá Registana nepřežila těžkou koliku

ČTK ČTK
31. 7. 2019 12:04
Dvojnásobná vítězka Velké pardubické klisna Registana zemřela ve věku 23 let.
Registana v sedle s Peterem Gehmem
Registana v sedle s Peterem Gehmem | Foto: ČTK

Dvojnásobná vítězka Velké pardubické klisna Registana zemřela ve věku 23 let. Informoval o tom server Fitmin & Turf Magazín, podle kterého byla slavná hnědka po těžké kolice v noci z úterý na středu uspána.

Registanu koupil trenér Čestmír Olehla pro stáj Wrbna Racing a ve Velké pardubické zvítězila v letech 2003 a 2004. V sedle měla německého žokeje Petera Gehma, který i díky Registaně jako jediný žokej vyhrál dostih čtyřikrát po sobě.

Podle Jockey Clubu České republiky vyhrála Registana jednadvacetkrát z 31 startů, vydělala 10 444 608 korun, což je rekord mezi klisnami v historii českého turfu. Naposledy závodila v roce 2006, poté přivedla na svět šest potomků.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy