Zemřel zápasník Petr Kment, olympijský medailista z Mexika

ČTK ČTK
22. 8. 2013 16:13
Kment, jenž vybojoval i pět medailí na světových šampionátech, byl místopředsedou Odboru přátel Slavie.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Zemřel Petr Kment, bývalý československý reprezentant v řecko-římském zápasu, který na olympijských hrách 1968 v Mexiku získal bronzovou medaili a v témže roce se v těžké váze stal mistrem Evropy. Bylo mu 71 let.

Kment, jenž vybojoval i pět medailí na světových šampionátech, byl místopředsedou Odboru přátel Slavie. O jeho úmrtí dnes informoval oficiální slávistický web.

 

Právě se děje

před 15 minutami

ČSSD podle Hamáčka nepodpoří zákon, který by zrušil superhrubou mzdu a za dva roky ji znovu zavedl. O jen dvouletém zrušení mluvil v sobotu Babiš

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Při neštěstí v čínském dole zemřelo 16 lidí

Při neštěstí v uhelném dole blízko několikamilionové metropole Čchung-čchingu na jihozápadě Číny zahynulo 16 lidí, kteří se nadýchali oxidu uhelnatého. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na čínské úřady a státní média.

Podle tiskové agentury Nová Čína začal v dole hořet dopravní pás, což způsobilo vysokou koncentraci jedovatého plynu. Celkem v dole uvázlo 17 lidí, jeden z nich nehodu přežil a byl převezen do nemocnice.

Čínské doly jsou považovány za jedny z nejnebezpečnějších na světě; podle nepotvrzených odhadů v nich každoročně přijdou o život tisíce horníků, píše agentura DPA. Častou příčinou nehod jsou špatná bezpečnostní a kontrolní opatření nebo nedostatečné vybavení. Kritizuje se také to, že mnoho nehod úřady tají.

Zdroj: ČTK
Další zprávy