Zemřel slovenský reprezentant Medveď. Bylo mu 24 let

Sport Sport
27. 7. 2020 11:03
V pouhých čtyřiadvaceti letech zemřel v sobotu slovenský reprezentant ve sportovní střelbě Matej Medveď.
Matej Medveď
Matej Medveď | Foto: Facebook SSZ

"Nečekaně, ve věku 24 let, zemřel náš mladý reprezentant ve střelbě z pušky, člen Dukly BB, Matej Medveď. Ve jméně celého našeho svazu upřímnou soustrast pozůstalým. Budeme na něho vzpomínat jako na dobrého sportovce, dobrého přítele, veselého a upřímného člověka. Čest jeho památce," uvedl na svém facebookovém profilu Slovenský střelecký svaz, který o skonu mladíka informoval.

Příčinu úmrtí slovenská média neuvedla. Web Športky.sk nicméně upozornil, že Medveď se ještě v sobotu zúčastnil extraligových závodů v Košicích, kde obsadil 2. místo v disciplíně 50 metrů libovolná malorážka.

Mezi jeho největší úspěchy patří třetí místo z loňské univerziády, který získal v týmové soutěži společně s Jánym a Šelekem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovala nehoda kamionu. Dva lidé jsou zranění

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovala v úterý ráno nehoda kamionu u tunelu Prackovice zhruba na 58. kilometru. Vůz narazil do čela tunelu, při nehodě byli zraněni dva lidé. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Policisté odklánějí dopravu z dálnice ve směru do Německa na exitu 48 Lovosice.

Nehoda se stala kolem 06:00. "Kamion naboural do ostění tunelu ve směru na Německo. Dva lidé byli zraněni," oznámili krajští hasiči na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy