Zemřel první český profi boxer, otec Lukáše Konečného

Sport Antonín Vavrda Sport, Antonín Vavrda
7. 6. 2012 15:34
Milan Konečný byl vůbec prvním českým profesionálním boxerem. Podlehl rakovině
Lukáš Konečný.
Lukáš Konečný. | Foto:

Ústí nad Labem  – Smutná zpráva zasáhla svět českého boxu. Ve středu 6. června zemřel první český profesionální boxer Milan Konečný, otec neméně slavného syna Lukáše. Bylo mu nedožitých 53 let.

Milan Konečný v posledních týdnech zápasil asi s nejtěžším svým protivníkem – zrádnou rakovinou. I kvůli ní nemohl být přímo účastem 5. dubna u duelu svého syna Lukáše, který v Brně získal jako první český boxer profesionální titul mistra světa.

Jen tak navázal na úžasnou kariéru svého otce, který jej nepřímo do světa šestnácti provazů coby malého kluka přivedl. Milan Konečný coby amatér vyhrál ve střední a polotěžké váze 188 zápasů z 215, byl účastníkem ME 1991 i světového šampionátu ze stejného roku.

K profesionálům se vydal coby československý dvojnásobný mistr, dvojnásobný vítěz GP Ústí nad Labem i Ostrava v roce 1993. Stal se tak průkopníkem mezi boxery ze srdce Evropy, byl prvním českým profesionálním boxerem od rozdělení federace.

V profiringu vyboxoval 36 utkání, z nichž 22 vyhrál, 13 (především v závěru kariéry) prohrál, jednou remizoval. Získal český titul v křížové i polotěžké váze, stejně si vedl i v boji o ten rakouský. Třikrát se neúspěšně pokoušel získat i mezinárodní pás německého šampióna v polotěžké a křížové váze.

Do boxerského důchodu odešel v roce 2004, ve světě, který tolik miloval ale zůstal coby úspěšný trenér. Předtím se ještě ale stihl potkat se svým synem i v ringu – 17. října 2003 se oba představili v titulových soubojích (oba vítězně) na galavečeru v Ústí nad Labem.

Spolu pak bojovali i proti zákeřné nemoci Milana Konečného, tento boj ale již vyhrát nedokázali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Pět lidí a jednu firmu obvinila policie v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, oznámil státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Podle Seznam Zpráv detektivové od rána zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy.

Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa úložišť v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Seznam Zprávy píšou, že policisté se zajímají o roli ředitele správy Jana Prachaře v některých tendrech.

Správa úložišť se stará o bezpečné ukládání radioaktivních odpadů, provozuje jejich úložiště a podílí se na přípravě hlubinného úložiště jaderného odpadu. Správu úložišť v roce 1997 zřídilo ministerstvo průmyslu a obchodu, od roku 2001 je organizační složkou státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy