Janek zahradníkem: Zlatí oštěpaři mají v Troji své jasany

Několikanásobní olympijští vítězové Barbora Špotáková a Jan Železný vysadili v trojské botanické zahradě své jasany a zařadili se po bok Nicolase Wintona a dalších osobností. Prohlédněte si galerii.
Špotáková se Železným se zúčastnili sázení v rámci unikátního projektu Kořeny osobností, jehož posláním je připomínat počiny především českých osobností, které se zasloužily o šíření dobrého jména naší země doma i ve světě.
Podstatou projektu je propojení jmen význačných českých a světových osobností se vzácnými a ohroženými druhy rostlin, a tak povzbudit zájem veřejnosti o ně.
Jako první z dvojice oštěpařských olympijských vítězů vysadil svůj strom Jan Železný.
Dřevo tohoto jasanu je velmi pružné, proto se z něj od pradávna dělaly luky a oštěpy. Též se využívá k produkci sportovního náčiní.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
29. 10. 2014 16:29
Několikanásobní olympijští vítězové Barbora Špotáková a Jan Železný vysadili v trojské botanické zahradě své jasany a zařadili se po bok Nicolase Wintona a dalších osobností. Prohlédněte si galerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Německý železniční dopravce Deutsche Bahn se s odbory dohodl na mzdách

Německý železniční dopravce Deutsche Bahn (DB) se dohodl s odborovým svazem strojvedoucích GDL na mzdových podmínkách. Riziko další stávky, která by byla od srpna čtvrtá, je tak zažehnáno. Informují o tom německá média.

"Dohodli jsme se," citovala agentura DPA svůj zdroj, který se jednání účastní. Dosažení shody následně potvrdili i zemští premiéři Dolního Saska a Šlesvicka-Holštýnska Stephan Weil a Daniel Günther, kteří další kolo jednání zprostředkovali.

Svaz GDL od srpna uspořádal tři stávky, kterými se snažil donutit dráhy ke zvýšení mezd. Po třetí stávce, která skončila zhruba před týdnem, učinily DB odborářům novou nabídku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy