Zážitek na celý život. Cyklistický šampion strávil v Thajsku čtyři noci ve vězení

ČTK ČTK
28. 12. 2019 12:46
Sedmatřicetiletý Novozélanďan byl zatčen kvůli tomu, že pracoval v Bangkoku jako trenér ve sportovním centru bez pracovního povolení.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: iStock

Bývalý mistr světa a olympijský medailista v dráhové cyklistice Marc Ryan strávil čtyři noci v thajském vězení.

První dvě noci byl Ryan v menší cele s dalšími šesti lidmi, další dvě strávil v místnosti se zhruba 80 spoluvězni. "Mám štěstí, že jsem se odtamtud dostal. Někteří jsou tam hodně dlouho," řekl novozélandskému listu Herald po návratu domů. Z Thajska byl vyhoštěn a dostal pokutu 5000 bahtů (3800 korun).

Ryan se stal mistrem světa ve stíhacím závodu družstev v roce 2015. Ve stejné disciplíně získal ještě dvakrát bronz. V roce 2014 byl třetí na MS i ve stíhačce jednotlivců. V týmové stíhačce vybojoval bronzové medaile na olympijských hrách v Pekingu a Londýně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy