Zážitek na celý život. Cyklistický šampion strávil v Thajsku čtyři noci ve vězení

ČTK ČTK
28. 12. 2019 12:46
Sedmatřicetiletý Novozélanďan byl zatčen kvůli tomu, že pracoval v Bangkoku jako trenér ve sportovním centru bez pracovního povolení.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: iStock

Bývalý mistr světa a olympijský medailista v dráhové cyklistice Marc Ryan strávil čtyři noci v thajském vězení.

První dvě noci byl Ryan v menší cele s dalšími šesti lidmi, další dvě strávil v místnosti se zhruba 80 spoluvězni. "Mám štěstí, že jsem se odtamtud dostal. Někteří jsou tam hodně dlouho," řekl novozélandskému listu Herald po návratu domů. Z Thajska byl vyhoštěn a dostal pokutu 5000 bahtů (3800 korun).

Ryan se stal mistrem světa ve stíhacím závodu družstev v roce 2015. Ve stejné disciplíně získal ještě dvakrát bronz. V roce 2014 byl třetí na MS i ve stíhačce jednotlivců. V týmové stíhačce vybojoval bronzové medaile na olympijských hrách v Pekingu a Londýně.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy