"Zavolejte záchranku. Je mi to líto." Britská šampionka se během lockdownu oběsila

Sport Sport
23. 2. 2021 10:57
Jako sebevraždu uzavřeli policisté vyšetřování tragického úmrtí britské šampionky v pole dance Jessiky Norrisové. Sedmadvacetiletá tanečnice si v domě svého přítele sáhla na život kvůli tomu, že se v době koronavirových restrikcí nemohla naplno věnovat své práci a svému sportu.

K zoufalému činu se Norrisová odhodlala během prvního britského lockdownu v červnu loňského roku, který trávila v domě svého přítele Briana Cromptona. Nyní vyšly najevo smutné okolnosti jejího úmrtí.

Když Cromtpon 15. června odcházel do práce, netušil, že partnerku vidí naposledy. V průběhu dne jí pak napsal SMS zprávu s dotazem, jak se má. Když nereagovala, vydal se do svého domu. Na dveřích pak našel lístek se vzkazem "Nevstupujte dovnitř. Zavolejte 999. Je mi to líto."

V ložnici pak našel svou přítelkyni oběšenou. Dvojnásobná britská šampionka v pole dance neunesla to, že kvůli restrikcím nemůže ani soutěžit, ani se věnovat své práci fitness instruktorky.

Podle vyšetřovatelů Norrisová trpěla duševními problémy už od svého dospívání, s čímž ale její matka Alanna nesouhlasí. "Jess vedla uspořádaný život. Snažila se poprat i s tím, že kvůli pandemii nemohla učit ani soutěžit," řekla britským médiím.

"Snad to nebude dlouho trvat, než si zase společně užijeme," napsala Norrisová ve svém dubnovém příspěvku na sociální síť Instagram. O měsíc později si vzala život. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy