Závod skokanů v Lillehammeru byl zrušen. Kvůli silnému větru

ČTK Sport ČTK, Sport
14. 3. 2017 19:26
Skokani na lyžích nedokončili úterní závod Světového poháru v norském Lillehammeru kvůli silnému větru. Ve středu se přesunou do Trondheimu.
Závod skokanů v Lillehammeru pokračovat nebude
Závod skokanů v Lillehammeru pokračovat nebude | Foto: Dalibor Sosna

Lillehammer - Závod Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru byl kvůli špatným povětrnostním podmínkám zrušen. První kolo stihlo absolvovat jen 26 skokanů, mezi nimi i tři Češi Viktor Polášek, Jakub Janda a Vojtěch Štursa. Další včetně Romana Koudelky se už na věž nedostali.

Silný vítr trápil dnešní závod na olympijském můstku z roku 1994 od začátku. Odvoláno bylo zkušební kolo, první závodní pak začalo s půlhodinovým zpožděním. I poté bylo několikrát přerušeno, než se jury rozhodla závod zrušit.

Lillehammer byl zároveň čtvrtou zastávkou nového desetidílného miniseriálu po můstcích v Norsku Raw Air Tour, který je součástí Světového poháru od letoška a celkovému vítězi přinese prémii 100.000 eur. Po pondělní kvalifikaci je v čele Rakušan Stefan Kraft.

Další šanci by skokani měli dostat ve středeční kvalifikaci v Trondheimu.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy