Závod SP sdruženářů v Seefeldu vyhrál Frenzel, Portyk byl třicátý

29. 1. 2016 16:32
Českým sdruženářům se nevydařil už skok, nejlepším z nich tak byl na třicátém místě Tomáš Portyk. Miroslav Dvořák v prvním kompletním závodu sezony obsadil 46. místo, Petr Kutal doběhl na poslední 54. pozici.
Tomáš Portyk
Tomáš Portyk | Foto: ČTK

Seefeld - První závod třídílného seriálu Světového poháru v severské kombinaci v Seefeldu vyhrál olympijský vítěz z Německa Eric Frenzel. Českým sdruženářům se nevydařil už skok, nejlepším z nich tak byl na třicátém místě Tomáš Portyk. Miroslav Dvořák v prvním kompletním závodu sezony obsadil 46. místo, Petr Kutal doběhl na poslední 54. pozici.

Nejlepším závodníkem po skoku na malém můstku byl za výkon 107 metrů Japonec Akito Watabe, který měl na startu běhu před Frenzelem náskok osmi sekund. O ten ale přišel a druhý muž průběžného pořadí Světového poháru ho nakonec porazil o více než šest sekund. Třetí skončil německý lídr seriálu Fabian Riessle, který na vítěze nabral manko 43,6 sekundy, ale na pódium se posunul z jedenáctého místa po skoku.

Portykovi se skok nepovedl, dopadl na 98 metrů a do závodu na pět kilometrů vyjížděl z 32. místa s mankem 1:19 minuty na nejlepšího. Jeho ztráta na první místo sice narostla, i tak se dokázal posunout výsledkovou listinou a získal bod.

Dvořák skočil 96 metrů a poprvé v sezoně nastoupil do běhu, v němž klesl o osm míst. Kutal byl po výkonu 87 metrů na startu předposlední, v cíli za ním už nikdo nebyl.

Závod SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):

1. Frenzel (Něm.) 11:08,5, 2. A. Watabe (Jap.) -6,2, 3. Riessle -43,6, 4. Rydzek -43,8, 5. Faisst (všichni Něm.) -46,4, 6. Orter (Rak.) -46,8, 7. Schmid -47,8, 8. Klemetsen (oba Nor.) -49,1, 9. Klapfer (Rak.) -50,3, 10. Jelenko (Slovin.) -1:00,2, ...30. Portyk -1:33,6, 46. Dvořák -2:21,3, 54. Kutal (všichni ČR) -4:11,6.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 18 závodů): 1. Riessle 424, 2. Frenzel 421, 3. A. Watabe 354, 4. Krog 277, 5. Graabak (oba Nor.) 237, 6. Gruber (Rak.) 231, ...19. Portyk 81.