Křídla nad Kazaňským kremlem. Seriál Red Bull Air Race přinesl Šonkovi další úspěch

Také ve druhém závodě Red Bull Air Race se Martin Šonka postavil na stupně vítězů. V Kazani obsadil třetí místo.
... a celkově zůstal druhý za vítězem obou dosavadních závodů Japoncem Jošihidem Murojou.
Českého pilota porazil v Rusku ještě Australan Matt Hall, zbylým finalistou byl Francouz Francoise Le Vot.
Obhájce titulu Šonka v sobotu obsadil druhé místo v kvalifikaci, což mu podle letošních pravidel vyneslo dva body do celkové klasifikace.
V nedělních vyřazovacích soubojích nejprve se štěstím zdolal Španěla Juana Velardeho, který při technických problémech českého letce vypadl jen kvůli dvousekundové penalizaci za nesprávný průlet bránou.
Foto: Red Bull Content Pool
Radek Vičík Radek Vičík, Red Bull Content Pool
19. 6. 2019 17:04
Prohlédněte si fotografie z druhého závodu letošní sezony Red Bull Air Race, který se o víkendu konal v ruské Kazani nad monumentálním Kazaňským kremlem tyčícím se nad soutokem Kazanky a Volhy.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy