Zaváhal, ale zvítězil. Slalom v Madonně di Campiglio vyhrál Hirscher, Krýzl nedokončil

ČTK ČTK
22. 12. 2017 22:11
Marcel Hirscher zaváhal ve druhém kole závodu Světového poháru ve slalomu v italské Madonně di Campiglio, přesto zvítězil. Kryštof Krýzl závod nedokončil.
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher | Foto: Reuters

Madonna di Campiglio - Závod Světového poháru ve slalomu v Madonně di Campiglio vyhrál navzdory velké chybě v druhém kole Rakušan Marcel Hirscher a ujal se vedení v seriálu.

V sezoně se z triumfu radoval počtvrté, celkem už má na kontě 49 vítězství a v historické tabulce se na jediné přiblížil třetímu Italovi Albertu Tombovi, který Hirscherovo představení dnes sledoval na vlastní oči. Kryštof Krýzl nedokončil první kolo.

Vítěz posledních šesti ročníků SP Hirscher odstartoval do druhého kola s náskokem 23 setin, ale v polovině trati se dostal do velkých problémů. Kritickou situaci nakonec ustál a v cíli měl před druhým Švýcarem Lucou Aernim náskok čtyř setin. O další setinu zpět skončil třetí Nor Henrik Kristoffersen.

Právě Kristoffersena Hircher vystřídal v čele seriálu, nyní má o 29 bodů více. Třetí je už s velkým odstupem specialista na rychlostní disciplíny, další Nor Aksel Lund Svindal.

Krýzl se bodů opět nedočkal, z šesti startů v olympijské sezoně čtyřikrát nedojel a dvakrát se mezi elitní třicítku neprobojoval. Naposledy bodoval letos v březnu v Kranjské Goře díky 25. místu.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Sněmovna schválila reformu exekucí. Ty bezvýsledné se budou zastavovat, omezí se zabavování

Dlouholeté bezvýsledné exekuce se zřejmě budou zastavovat. Částečně se omezí zabavování movitých věcí. V novele, jejíž části míří po poslaneckých úpravách i na řešení dluhů z minulosti, to dnes schválila Sněmovna. Snahy o zavedení krajské místní příslušnosti exekutorů dolní komora opět odmítla. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

S výslednou podobou změn, jak je dolní komora přijala, nebyly některé opoziční ani koaliční poslanecké kluby spokojeny. Jsou podle nich jen drobné. Zástupci frakcí doufají, že zasáhne horní komora. Rovněž ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) uvedla, že z výsledku není nadšená. "Senátoři budou mít těžkou práci," konstatovala.

Předloha zavede po sněmovních úpravách šestiletou lhůtu, po jejímž uplynutí by exekutor musel bezvýslednou exekuci zastavit. Věřitel by postup mohl odvrátit zálohou na náklady řízení. Bezvýsledná exekuce by ale mohla trvat nejdéle 12 let. Vláda původně navrhovala základní tříletou lhůtu tříletou a maximální délku exekuce 12 let.

Sněmovna schválila také omezení mobiliárních exekuci důchodců, tělesně postižených lidí a u dluhů z dětství. Dlužník by mohl odvrátit prodej movitých věcí také v případě, že bude nad rámec zákonných srážek z příjmů dobrovolně hradit aspoň 1500 korun.

Další zprávy