Zapomenutá hůlka stála Soukalovou další triumf ve sprintu

8. 1. 2016 15:24
Gabriela Soukalová začala nový rok druhým místem ve sprintu Světového poháru v německém Ruhpoldingu, když zaostala pouze o tři desetiny sekundy za vítěznou Franziskou Hildebrandovou.
Stříbrná Gabriela Soukalová po sprintu v Ruhpoldingu
Stříbrná Gabriela Soukalová po sprintu v Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ruhpolding - Ani v prvním závodu v novém roce 2016 neztratila česká biatlonistka Gabriela Soukalová svoji formu, když po bezchybné střelbě skončila ve sprintu v Ruhpoldingu o tři desetiny sekundy druhá za domácí hvězdou Franziskou Hildebrandovou.

Další dvě vteřiny zpět byla Finka Kaisa Mäkäräinenová. Devátou příčku obsadila další česká reprezentantka Veronika Vítková, která na střelnici udělala jednu chybu.

V extrémně vyrovnaném průběhu závodu Soukalové fatálně uškodila událost z první střelecké položky. Při odjezdu zapomněla česká hvězda na koberci hůlku a ztratila několik vteřin. Závod jsme sledovali živě zde.

"Gábina dnes perfektní, až na ten odjezd z ležky. Stálo ji to vítězství. Zabodla se jí hůlka do koberce, už se jí to v této sezoně stalo podruhé. Na stojce měla štěstí, pátá rána byla kalibrová. U Veroniky škoda jedné chyby, stojka byla perfektní. Obě holky hodnotím skvěle," uvedl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Do stíhacího závodu se probojovalo všech pět českých závodnic. Eva Puskarčíková dojela na 20. místě a bodovala, Lucie Charvátová skončila dvaačtyřicátá a Jitka Landová devětapadesátá.

Gabriela Soukalová díky druhému místu bezpečně udržela žlutý dres pro vedoucí závodnici Světového poháru, druhá je Francouzka Dorinová-Habertová, třetí Němka Hildebrandová a čtvrtá Finka Mäkäräinenová.

Podrobný program a výsledky českých reprezentantů:

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Hildebrandová (Něm.) 19:46,5 (0), 2. Soukalová (ČR) -0,3 (0), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -2,3 (0), 4. Dahlmeierová (Něm.) -2,8 (1), 5. Podčufarovová (Rus.) -22,3 (0), 6. Wiererová (It.) -22,5 (0), 7. Pidhrušná -31,7 (0), 8. Džymová (obě Ukr.) -35,0 (0), 9. Vítková (ČR) -36,3 (1), 10. Virolajnenová (Rus.) -39,4 (0), ...20. Puskarčíková -1:16,2 (1), 42. Charvátová -1:46,8 (4), 59. Landová (všechny ČR) -2:29,3 (3).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. Soukalová 413, 2. Dorinová Habertová (Fr.) 374, 3. Hildebrandová 367, 4. Mäkäräinenová 326, 5. Wiererová 308, 6. Dahlmeierová 285, 7. Vítková 271,... 23. Puskarčíková 147, 27. Charvátová 115, 56. Landová 22.