Záhrobská vyhodila trenéra kvůli katastrofální sezóně

Sport Sport
17. 3. 2012 16:10
Záhrobská má za sebou nejhorší sezónu kariéry
Foto: Reuters

Schladming - Česká slalomářka Šárka Záhrobská, držitelka kompletní medailové sbírky z mistrovství světa, po dvou letech ukončila spolupráci s trenérem Pavlem Šťastným. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky zejména v této sezoně. Nového trenéra bronzová olympijská medailistka z Vancouveru nyní hledá.

Čtěte také:

Svou nejhorší sezonu ve Světovém poháru zakončila lyžařka Šárka Záhrobská v sobotu 18. místem ve slalomu ve finále seriálu ve Schladmingu a nebodovala.

Před třemi lety se Záhrobská ve zlém rozešla s předchozím trenérem, svým otcem Petrem, s nímž se ale dopracovala k největším úspěchům kariéry. S novým trenérem poté začala měnit styl jízdy i způsob trénování, k výsledkům, s nimiž by byla spokojena, to nevedlo.

"Jméno nového trenéra není známo, ale protože Šárka plánuje závodit ještě tři sezony až do mistrovství světa v roce 2015, je a bude jeho výběru věnována mimořádná pozornost," řekl Karel Tejkal, mluvčí zastupující agentury Česká sportovní. Ta zůstává i nadále marketingovou agenturou lyžařky. "Máme smlouvu až do olympijských her v Soči," řekl Tejkal.

Záhrobská: Je to úžasná škola 

"Výsledky nejsou dobré, jsem nespokojená se spoustou věcí. Po sezoně to budeme řešit, ale budeme to řešit uvnitř týmu," řekla Záhrobská nedávno v rozhovoru pro Sport a Radiožurnál.

Záhrobská je ve slalomu mistryní světa z roku 2007 a bronzovou medailistkou z olympiády 2010 ve Vancouveru. Následně spojila síly s trenérem Pavlem Šťastným, ale mezi elitou se jí nedaří držet; naopak, druhou sezonu po sobě se výsledkově propadá.

"Tohle je úžasná škola. Neúspěch vás naučí víc než úspěch. Přijímám to tak, jak to je, ale samozřejmě že nechci jezdit další dva roky na těchhle pozicích," řekla Záhrobská, která má ze světových šampionátů vedle zlata i stříbro a bronz.

"Příští rok je mistrovství světa a pak olympijské hry. Když se mi bude dařit, čeká mě možná ještě následující mistrovství světa, to jsou pro mě tři nesmírně důležité sezony," uvedla Záhrobská.

Mám obrovskou motivaci se vrátit do špičky

Nechce se smířit s tím, že opustila přední pozice. "Mám obrovskou motivaci se tam vrátit," řekla sedmadvacetiletá lyžařka, kterou přivedl do špičky otec Petr Záhrobský. S tím se ale před třemi lety rozešla a jejich vztah zůstává vyhrocený.

 

Právě se děje

Další zprávy