Záhada mrtvých koní. Na slavném závodišti zahynulo v zimě 21 zvířat, museli ho zavřít

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 3. 2019 16:37
Kalifornské závodiště Santa Anita Park, které v minulosti hostilo nejslavnější americké dostihy, zastavilo po úmrtí dalšího koně provoz. Na nově položené dráze zahynulo podle agentury Reuters od prosincového zahájení zimní sezony už 21 koní.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Dostihy i tréninky jsou zastaveny do odvolání, povrch dráhy budou nyní zkoumat odborníci. Ti se zatím nedokázali shodnout, zda měly na fatální pády koní na hlinito-písčité dráze vliv vydatné únorové deště a nízké teploty.

"Už úmrtí jednoho koně by bylo příliš. Tohle je prostě hrozné," řekl Tim Ritvo ze společnosti The Stronach Group, která dostihy pořádá. "Bezpečnost koní a jezdců je pro nás prvořadá. Proto musíme udělat krok zpět a uzavření závodiště je v tuto chvíli jediným možným řešením," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy