Záhadná smrt mladého střelce. Zle se mu udělalo během závodu, ale testy měl negativní

mih mih
30. 7. 2020 10:54
Pro všechny to byl šok. Ještě v sobotu odpoledne si vystřílel druhé místo ve 2. kole slovenské extraligy v Košicích a druhý den vyběhla zpráva, že je teprve čtyřiadvacetiletý sportovní střelec Matej Medveď mrtvý. Pro trenéry je jeho náhlá smrt záhadou, mladík absolvoval všechny zdravotní testy, které byly v pořádku.
Matej Medveď
Matej Medveď | Foto: Facebook SSZ

Na loňské letní univerziádě získal bronzovou medaili a snil o tom, že se jednou zúčastní i olympiády. Mladý střelec Dukly Banská Bystrica se začal prosazovat mezi absolutní slovenskou špičkou a dokázal to i na víkendových závodech. V sobotu si v závodě 50 metrů libovolná malorážka vystřílel druhé místo.

Den nato oznámil Slovenský střelecký svaz smutnou zprávu, že mladý talent zemřel. "Jsme z toho v šoku, Matej prošel všemi zdravotními testy, tréninkovou zátěž zvládal úplně bez problémů," řekl pro cas.sk trenér Dukly Tibor Kiss.

Podle něj měl Medveď velký potenciál. "Pracoval na sobě, na světovém šampionátu před třemi lety byl už jedenáctý, prosadil se na univerziádě, na mistrovství Evropy. Byl to šikovný a slušný kluk," dodal kouč. 

Příčina smrti stále není známá. Medveď si ale prý stěžoval, že mu není dobře už během závodu. Pak ho ve střeleckém klubu našli ležet v bezvědomí náhodní svědci.

"Ale nikdo neví, jak dlouho tam ležel, než ho našli a zavolali záchranku. Lékaři ho okamžitě resuscitovali a s umělou plicní ventilací ho převezli do Východoslovenského ústavu srdečních chorob v Košicích," řekl serveru pluska.sk jeden ze svědků události. 

Tam Medveď krátce na to zemřel. Výsledky pitvy, která by měla prozradit víc o příčinách smrti, ještě nejsou známy. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 49 minutami

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy