Žádné nářky, Berdych bude makat dál. Aby přežil mezi vlky

Sport Sport
4. 7. 2013 14:20
Pracovitost a bojovnost Tomáše Berdycha oceňují i fanoušci v internetových diskusích. Je Čech schopen se ještě rozvíjet?
Tomáš Berdych na Wimbledonu.
Tomáš Berdych na Wimbledonu. | Foto: Reuters

Londýn - Sympatický přístup zvolil Tomáš Berdych po porážce ve čtvrtfinále Wimbledonu. Český tenista na světovou jedničku Novaka Djokoviče neměl a nijak tento holý fakt nezpochybňoval.

Proti srbskému fenoménu neproměnil nabízené šance, v klíčových chvílích neudržel nervy na uzdě a chyboval. A proto nemohl pomýšlet na postup mezi  čtyři nejlepší muže letošního extrémně zajímavého klání v All England Clubu. 

Vražedný pohled směrem k rozhodčímu

Berdych po zápase nemluvil ani o rozhodčím Molinovi, který ho během zápasu pořádně naštval, když sám v rozporu s čárovými zahlásil aut při druhém Tomášově podání. Berdych se hádal a pak si vzal během jediné minuty podruhé jestřábí oko. Když technika ukázala, jak výrazně se Molina mýlil, vrhl český hráč na umpire vskutku vražedný pohled.

Berdych, který vedl ve druhém setu už 3:0 od té doby ztrácel koncentraci a začal kupit nevynucené chyby. Čech se o hrubé chybě sudího po zápase ale nijak nezmiňoval, dobře věděl, že porážku si zavinil především sám.

Jak sám řekl, musel by hrát na hranici vlastních možností, aby mohl o velkém úspěchu přemýšlet. A ke svému výkonnostnímu stropu se Berdych v zápase přibližoval jen v prvním a na začátku druhé sady.

Fanoušci oceňují jeho bojovnost a pracovitost

Český tenista zápas hodnotil střízlivě a co je důležité, díval se dopředu. "Je pořád kde se zlepšovat. Hurá domů a hurá na tom pracovat," prohlásil Berdych a vysloužil si za to pozitivní hlasy v tradičně nevybíravých internetových diskusích.

Fanoušci podle všeho oceňují, jak se česká jednička v posledních letech změnila. Díky pracovitosti, bojovnosti a lepší psychice dokáže to, co na začátku kariéry bylo jeho velkým problémem. Například otáčet zápasy.

"To je asi největší změna, největší posun v mé hře. Nejde si říct: tohle chci změnit. K tomu musí člověk nějak dospět. Projde si zkušenostmi, zvládne to jednou dvakrát, víc si věří v těžkých situacích. Je to něco navíc," řekl před časem rodák z Valmezu.

Je mu sedmadvacet. Bude se ještě rozvíjet?

Odborníci spekulují, zda je Berdych ve svých sedmadvaceti letech schopen svou hru ještě o něco obohatit a dál se rozvíjet. A třeba nabourat famózní nejlepší světovou čtyřku složenou z Djokoviče, Murrayho, Federera a Nadala.

Sám tenista ale o takových věcech přemýšlet nechce. "Prostě dělám co mě baví a nemusím nad tím přemýšlet, to by byl začátek konce," podotkl Berdych. Proto se nechce do detailu pitvat v porážkách. "Návrat po prohře není snadný, ale je potřeba to udělat. Člověk se chce jenom udržet, aby měl šanci mezi těmi vlčáky přežít," dodal šestý hráč světového žebříčku.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy