Žádná radost. Norské běžkyně na stupních vítězů plakaly

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 2. 2014 13:41
Všechny norské reprezentantky zasáhla tragédie jejich kolegyně Astrid Uhrenholdtové Jacobsenové, které v pátek nečekaně zemřel bratr.
"Je to pro nás nesmírně náročné, bolestivé," řekla čtyřnásobná olympijská vítězka Björgenová norské televizi krátce po vítězném finiši skiatlonu.
"Je to pro nás nesmírně náročné, bolestivé," řekla čtyřnásobná olympijská vítězka Björgenová norské televizi krátce po vítězném finiši skiatlonu. | Foto: Reuters

Soči - Olympijská vítězka obyčejně roní slzy štěstí. Po dnešním skiatlonu běžkyň na lyžích závodnice na stupních vítězů rovněž plakaly, ale z tváří vítězné Marit Björgenové a třetí Heidi Wengové se dal vyčíst zármutek.

Všechny norské reprezentantky totiž zasáhla tragédie jejich kolegyně Astrid Uhrenholdtové Jacobsenové, které v pátek nečekaně zemřel bratr.

"Nebylo pro nás jednoduché závodit"

"Je to pro nás nesmírně náročné, bolestivé," řekla čtyřnásobná olympijská vítězka Björgenová norské televizi krátce po vítězném finiši skiatlonu, v němž obhájila prvenství z Vancouveru.

Z vítězství měla Björgenová samozřejmě radost, i když neměla myšlenky na velké oslavy. "Jedno zlato ze Soči byl můj cíl, teď si můžu zbytek her užít," řekla.

"Bylo to jako ze špatného snu, když jsme se tu zprávu dozvěděly. Astrid měla s bratrem krásný vztah, je to pro ni těžké, ale zvládá to skvěle. Pro nás dnes nebylo vůbec jednoduché závodit," plakala Therese Johaugová, v cíli těsně čtvrtá. "Rychle si uvědomíte, že lyžování není nejdůležitější věcí v životě," dodala.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Letadla ze zemí EU mohou od pátku přistávat na všech letištích v Česku

Letadla ze zemí Evropské unie mohou od tohoto pátku přistávat na všech letištích v Česku. Ruší se omezení příletů pouze na letiště v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech a Pardubicích. V pátek o tom rozhodla vláda jako součást opatření pro uvolnění hranic. Na letištích ale budou zachovány hraniční kontroly, opatření bude platit do konce června.

Vláda s účinností od pátečních 12:00 zrušila omezení pro cestování po zemi do Německa, Rakouska a Maďarska, už od čtvrtka neplatí omezení pro cesty na Slovensko. V letecké dopravě ale zůstávají hraniční kontroly zachovány, kabinet to v usnesení zdůvodnil tím, že při cestování letadly trvá závažná hrozba rozšíření epidemie koronaviru v Česku. Policie by měla kontroly na letištích provádět "flexibilním způsobem přiměřeným aktuální hrozbě v závislosti na vývoji situace", uvádí schválený materiál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy