"Záchranku nevolejte, jen zavřete okno." Perušič se Schweinerem poznávají drsné Rusko

mih mih
8. 8. 2019 14:00
Perlí na písku i mimo něj. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem ovládli všechny tři zápasy základní skupiny mistrovství Evropy v Moskvě a z prvního místa postoupili do osmifinále. Když zrovna neválí na kurtu, poznávají drsnou tvář Ruska.
David Schweiner
David Schweiner | Foto: Dalibor Sosna

Rozpálený písek ve Vídni jim zjevně moc nesvědčil, ale do "vychlazené Moskvy" přijeli Perušič se Schweinerem ve skvělé formě. Zatímco na majoru v Rakousku se museli spokojit s děleným 25. místem, na evropském šampionátu vyhráli všechny zápasy základní skupiny a postoupili do osmifinále.

Na sociálních sítích si ze sebe i ze všeho kolem rádi dělají legraci a nejinak tomu bylo i po přesunu do dějiště šampionátu.

"Vídeň i turnaj jsme opustili ve valčíkovém rytmu a přesunuli se do destinace z nejvyhledávanějších - Ruska! Za radostného výskotu internetových trollů a osazenstva Hradu jsme dorazili do místa konání a již dvakrát zdemolovali obložení hracích kurtů," zavtipkovali na Facebooku.

V Moskvě je přivítala teplota 13 stupňů nad nulou, takže není divu, že rozcvičku tu raději moc neprotahují a připravují se ve vnitřní posilovně. I když i tady se musí mít hráči na pozoru.

"Z okna jsme zahlédli dva opilé Rusy, toho času pravděpodobně bez domova, jak surově mlátí svého kolegu na ulici před ministerstvem zahraničí. Když jsme se naivně dotázali, jestli někdo bude volat policii či záchranku, byli jsme napomenuti, ať zavřeme okno, které jsme neotevřeli, protože to je zakázané," vypráví česká dvojice o netradičním zážitku.

Odraz drsné tváře Ruska se na nich ale nikterak nepodepisuje a mohou se těšit na páteční vyřazovací boje. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy