Z Ruska uprchla pětinásobná olympijská vítězka Davydovová

ČTK ČTK
28. 9. 2022 12:25
Pětinásobná olympijská vítězka v synchronizovaném plavání a generální sekretářka Ruského olympijského výboru Anastasia Davydovová uprchla z Ruska po vyhlášení částečné mobilizace kvůli válce na Ukrajině. Informovala o tom agentura TASS. Zaměstnancům svého centra synchronizovaného plavání v Moskvě prý Davydovová oznámila, že nemá v úmyslu se do rodné země vrátit.
Anastasia Davydovová
Anastasia Davydovová | Foto: Reuters

Ruský olympijský výbor v prohlášení uvedl, že od Davydovové žádné informace nedostal. Rezignaci na svou funkci generální sekretářky, kterou vykonávala od roku 2014, nepodala.

Devětatřicetiletá Davydovová má zlaté medaile z olympijských her v Athénách, Pekingu a Londýně. V roce 2012 ukončila kariéru, během níž získala také 13 titulů mistryně světa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

V Česku se čím dál víc lidí nakazí akutními respiračními nemocemi, nákaza chřipkou roste hlavně u dětí

V Česku dochází k nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky a respiračně syncytiálních virů. Ukazují to údaje Státního zdravotního ústavu. V některých evropských zemích včetně sousedního Německa už se chřipka šíří se střední intenzitou, v Česku zatím počet případů roste hlavně u dětí ve věku šest až 14 let. Ústav ale upozorňuje na to, že vzorků, které lékaři odesílají do národní referenční laboratoře, není dostatek.

"Ve 48. týdnu 2022 se nemocnost akutních respiračních infekcí v Česku zvýšila o téměř 15 procent. Nárůsty nemocnosti jsou evidovány ve všech krajích a ve všech věkových skupinách, což odpovídá zvyšujícím se počtům pozitivních záchytů chřipkových virů a dalších respiračních agens v populaci," uvedl ústav.

Zdroj: ČTK
Další zprávy