Z olympiád vozil medaile, parfém mu zavařil. Bývalý šéf střelců byl odsouzen kvůli účetnictví

ČTK ČTK
25. 1. 2018 11:11
Soud potrestal někdejšího prezidenta Českého střeleckého svazu Petra Barocha na dva a půl roku podmíněně.
Petr Baroch
Petr Baroch | Foto: ČTK

Plzeň - Okresní soud v Plzni ve středu podmíněně odsoudil bývalého prezidenta Českého střeleckého svazu Petra Barocha za chyby v účetnictví Střeleckého klubu policie Rapid Plzeň.

Tento klub v letech 2003 až 2015 Baroch vedl. Soud mu také na pět let zakázal činnost ve statutárních orgánech společností a udělil pokutu 100 000 korun. Baroch se odvolal. Informuje o tom plzeňská příloha Mladé fronty Dnes.

Podle státního zástupce se v klubu nedělaly pravidelné inventury majetku, chybí evidence jízd a není prokázané, komu byly vypláceny peníze. "Z účetnictví navíc není možné zjistit, pro koho bylo kupované oblečení, elektronika nebo třeba parfém," uvedl státní zástupce Pavel Raček.

Soudkyně Barocha odsoudila na deset měsíců podmíněně se zkušební dobou 2,5 roku. Baroch obvinění odmítá. Uvedl, že klub v Plzni zakládal a "vypiplal".

"Za mě se přivezlo pět olympijských medailí. Byl jsem tak vytížený, že jsem neměl čas kontrolovat účetnictví a inventarizace. Žádné finance jsem nikdy nezcizil," uvedl.

Podle soudkyně Lenky Prýcové šlo z rozpočtu plzeňského klubu na sport minimum peněz. "Když jsem se dívala na výdaje za jednotlivé roky, někdy byly náklady na televizi a internet za rok vyšší než výdaje na střelbu a sportovní aktivity klubu. I z laického hlediska je to poměrně zarážející," řekla.

Hospodáři klubu už dříve vyměřila trest trestním příkazem bez hlavního líčení.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Drahoš kvůli koronaviru odložil svou cestu na Tchaj-wan na jaro

Cesta senátora a někdejšího kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše na Tchaj-wan se vzhledem k horší epidemiologické situaci uskuteční až na jaře. Ve středeční tiskové zprávě to uvedl bývalý senátor Martin Mejstřík. Původně měl Drahoš zemi navštívit 21. až 29. října. Na Tchaj-wan s ním měli odletět vědci, epidemiologové a experti na kybernetickou bezpečnost.

"Odložit cestu mé delegace na Tchaj-wan je za současných podmínek jediné logické rozhodnutí," uvedl Drahoš. "Na straně Tchaj-wanu vidím velký zájem na prohloubení stávající spolupráce a pevně věřím, že i když se moje cesta uskuteční o několik měsíců později, přispěje k dalšímu posílení vztahů s našimi tchajwanskými přáteli," dodal. V zemi ze měl Drahoš mimo jiné zúčastnit otevření česko-tchajwanských technologických dnů v Tchaj-peji.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

"Král je nahý." V Bělorusku lidé protestují proti inauguraci Lukašenka, zasahuje policie

Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali proti středeční neohlášené inauguraci Alexandra Lukašenka běloruským prezidentem po zpochybňovaném vítězství v srpnových volbách. Ruská agentura Interfax odhadla počet demonstrantů v Minsku na 1500 až 2000, nezávislý server Onliner.by na několik tisíc. "Naši reportéři se stali svědky několika brutálních zatčení," napsal server.

Na nečekanou inauguraci zareagovali lidé podle serveru Tut.by spontánními protesty i v Mogilevu, Bobrujsku, Lidě a dalších městech.

"Když máš 80 procent, proč se tolik bojíš?", "Nikdy pro nás nebudeš prezidentem", "Nastal čas vypadnout!" a "Odejdi!" stálo na plakátech demonstrantů před minským nákupním centrem Gallery, kam dorazily policejní mikrobusy a vozy na přepravu vězňů. Podle nevládní organizace Vjasna bylo i u prezidentského paláce zadrženo několik demonstrantů s transparenty "Král je nahý" a "Vítězství bude patřit lidu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy