Z 3:8 na 9:8! Tatran má po famózním obratu 14. titul

20. 4. 2011 9:34
Ostravané neudrželi v rozhodujícím utkání luxusní náskok
Ilustrační foto

Praha - Fantastický závěr mělo v hale pražské Sparty rozhodující páté utkání finále florbalové extraligy mezi Střešovicemi a Ostravou.

Hosté vedli v polovině zápasu už 5:0 a deset minutě před koncem 8:3.Pražané však dokázali famózní stíhací jízdou vyrovnat a 69 sekund po začátku prodloužení rozhodl o jejich čtrnáctém titulu Milan Garčar.

„Před prodloužením jsme si s Martym Richtrem řekli, že mi nahraje a já dám gól," uvedl pro web florbal.cz šťastný střelec. „Bylo to pro nás v té euforii jednodušší. Bylo vidět, že na Ostravu to dolehlo."

„Ani já sám jsem moc nevěřil. Ale doufal jsem a nechtěl jsem to zabalit," prohlásil zase kouč Tatranu Jan Zahálka. "Klukům jedna velká poklona. Takovýhle obrat je asi jednou za život."

Ostrava přišla o pětigólový náskok

Ostravané přitom znovu začali skvěle, do vedení šli už ve 2. minutě po trefě Hanice. Do konce první třetiny se dvakrát prosadil i Curney, který přidal po změně stran také čtvrtý gól. Na 5:0 zvyšoval v polovině utkání Skácel a zdálo se být rozhodnuto.

Střešovice si vzaly oddechový čas, vyměnily gólmany, ale snad ani sami hráči nevěřili, že s utkáním ještě něco zmůžou. Jiskru naděje vykřesali Richter a z trestného střílení Hlavička.

Pokud by o výsledku rozhodovala hlasitost povzbuzování českých fanoušků, nepochybně by Česko vyhrálo. O výsledku však rozhodují góly. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Na přelomu druhé a třetí části se strhla gólová přestřelka, po níž svítil na tabuli stav deset minut před koncem 3:8.

Domácí přesto nesložili zbraně a i díky přesilovkám a úspěšné hře bez brankáře předvedli neuvěřitelný kousek. Za necelých devět minut nasázeli svému soupeři pět branek, tu vyrovnávací vsítil 61 sekund před koncem Von der Pahlen.

"Zatlačili jsme je a pak už byl každý gól rostoucí euforie. Myslím, že čtyři góly jsme dali v šesti, pomohly nám dvě přesilovky," uvedl střešovický kouč.

Na začátku prodloužení pak Tatran svého soupeře definitivně dorazil vítězným gólem Garčara a rozpoutal v hale radostnou euforii.

„Zvládli jsme to díky fanouškům. Oni řvali po každém gólu tak, jakoby už bylo vyrovnáno. Hrát to venku, asi by to nedopadlo," složil příznivcům Tatranu poklonu střelec poslední branky sezony Garčar.

Extraliga florbalistů - finále, 5. zápas:

Tatran Střešovice - FBC Ostrava 9:8 v prodl. (0:3, 2:3, 6:2 - 1:0)
Branky a nahrávky:
32. Richter (Podhráský), 38. Hlavička z trestného střílení, 46. Fridrich (Ondrušek), 51. Podhráský (Fridrich), 54. Ondrušek (Von der Pahlen), 56. Hlavička (Podhráský), 57. Deutsch (Von der Pahlen), 59. Von der Pahlen (Podhráský), 62. Garčar - 2. Hanic (Daniš), 12. Curney (Machala), 20. Curney (Skácel), 27. Curney (Skácel), 30. Skácel (Curney), 39. Krzyžanek (Machala), 41. Žák (Skácel), 49. Žák (Curney). Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:2. Diváci: 1500. Konečný stav série: 3:2.