4. 9. 2012 10:21
Americký golfista se jako první hráč v historii tohoto sportu přehoupl přes hranici 100 milionů dolarů na odměnách.
Tiger Woods na turnaji v Nortonu.
Tiger Woods na turnaji v Nortonu. | Foto: Reuters

Norton - Díky třetímu místu na turnaji Deutsche Bank Championship se stal Tiger Woods prvním golfistou v historii, jenž na oficiálních odměnách vydělal na PGA Tour více než 100 milionů dolarů.

Bývalá světová jednička má po pondělku na kontě 100,350.700 dolarů.

Šestatřicetiletý Woods si tak pojistil suverénní první místo v historickém žebříčku před Philem Mickelsonem, který si vydělal 66,805.498 dolarů. "Samozřejmě tomu pomohlo navýšení dotací. Vyhrál jsem sice méně turnajů než Sam Snead, ale ten byl v jiné éře," uvedl Woods.

Snead, jenž vyhrál rekordních 82 turnajů PGA, si v kariéře, kterou zahájil v roce 1937, vydělal jen 620.126 dolarů. Jeho nejvyšší prémií bylo 28.000 dolarů za druhé místo v Milwaukee v roce 1968.

Woods je v počtu vyhraných turnajů na druhém místě žebříčku se 74 tituly, přičemž jeho průměrný zisk ze 277 startů je 362.276,89 dolaru. "Povedl se mi start kariéry, brzy jsem získal několik titulů na majorech. Teď zažíváme zvýšený zájem o golf, je tu spousta mladých," uvedl Američan.

Woods zůstává po dobrém výkonu v Nortonu v boji o desetimilionový bonus pro vítěze FedExCupu, který v kariéře získal už dvakrát. Tyto prémie přitom nejsou v oficiálních žebříčcích prize money zahrnuty, stejně jako stovky milionů dolarů, které si slavný golfista vydělal na sponzorských smlouvách.