Wizards vyhráli počtvrté v řadě. Satoranský za 10 minut na hřišti neskóroval

17. 2. 2017 8:25
Tomáš Satoranský odehrál při vítězném zápase Washingtonu Wizards celkem 10 minut a 16 vteřin. Bodově prosadit se mu však nepodařilo. Do statistik si zapsal jen jeden doskok.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: ČTK

New York - Basketbalisté Washingtonu zvítězili na hřišti Indiany 111:98 a připsali si čtvrtou výhru za sebou. Tomáš Satoranský odehrál deset minut a připsal si jeden doskok. Ve druhém čtvrtečním utkání NBA Chicago zdolalo Boston 104:103.

Washington v poslední hrací den před víkendem vyhrazeným Utkání hvězd potvrdil skvělou formu - s Indianou ani jednou neprohrával a se čtyřmi výhrami v řadě drží aktuálně nejdelší vítěznou sérii ve Východní konferenci. Wizards se povedla první čtvrtina, kterou vyhráli 34:27. Skvěle hrál Otto Porter Jr., který za dvanáct minut trefil pět trojek.

V úvodu druhé čtvrtiny se nedařilo náhradníkům Washingtonu, čehož Pacers využili ke snížení na dvoubodový rozdíl. Po návratu hráčů základní pětky však narostl náskok Washingtonu až na poločasových deset bodů. Ve druhé půli si hosté vedení celkem bez problémů pohlídali.

Nejlepším střelcem Washingtonu byl Porter Jr. s 25 body, Markief Morris přidal 21 bodů a John Wall k 20 bodům připojil 12 asistencí. Náhradníci Wizards prohráli střelecký souboj s domácí lavičkou 14:39. V dresu Indiany měli po 17 bodech Paul George a Myles Turner.

Boston poškodili rozhodčí

Washington drží ve Východní konferenci třetí místo a na druhý Boston ztrácí dva zápasy. Celtics se cítili hodně poškozeni v koncovce utkání na hřišti Chicaga. Hosté vedli 103:102, ale domácí Bulls měli v posledních sekundách šanci ke skórování. Míč si vzal Jimmy Butler, kterého podle rozhodčích fauloval Marcus Smart 0,9 sekundy před koncem při pokusu o střelu. Celtics proti výroku marně protestovali a Butler dvěma trestnými hody poslal do vedení Chicago. Boston se ještě po oddechovém čase posunul na útočnou polovinu, ale Al Horford v časové tísni zcela minul.

"Když Butler vystřelil, tak zařval: To nebyl faul? Hned poté se ozvala píšťalka a viděl jsem rozhodčího s rukou nahoře, že píská faul. Přitom jsem bránil skvěle, neudělal jsem nic špatně a byl potrestán za dobrou obranu," komentoval klíčový moment Smart.

Samozřejmě zcela opačně viděl situaci Butler. "Faul je faul. Trefil můj loket. Myslím, že bych skóroval, kdyby mě nezasáhnul," řekl.

Butler vedl domácí s 29 body. Nejlepší střelec Bostonu Isaiah Thomas měl stejnou bilanci a vytvořil nový klubový rekord, když po jednačtyřicáté v řadě překonal dvacetibodovou hranici.

Výsledky NBA:

Chicago - Boston 104:103, Indiana - Washington 98:111 (za hosty Satoranský 1 dosok).

4. Portland 56 23 33 41,1
5. Minnesota 57 22 35 38,6