Wizards se dál trápí, nestačili ani na Dallas, za poločas dostali 70 bodů

7. 11. 2018 7:49
Basketbalisté Washingtonu Wizards nenavázali na vítězství nad New Yorkem a zahájili třízápasovou venkovní sérii porážkou v Dallasu 100:119. Po osmé prohře z deseti utkání zůstali svěřenci kouče Scotta Brookse na předposledním místě tabulky Východní konference NBA. Tomáš Satoranský si za pět odehraných minut zapsal do statistik jen jeden zisk. Hosté nezvládli první poločas, ve kterém od Maverics inkasovali 70 bodů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Satoranský se dostal na palubovku v polovině 10. minuty a uvedl se ziskem. Wizards už v tu dobu ztráceli, zase jim totiž od úvodu nefungovala obrana, a tak po první čtvrtině prohrávali o 11 bodů (24:35). První body hostů ve druhé části mohl po půlminutě přidat právě český reprezentant, ale jeho nájezd ke koši skončil blokem Doriana Finney-Smithe.

Sestava náhradníků Washingtonu domácí nedokázala zpomalit. Když manko narostlo na 16 bodů, reagoval na začátku 16. minuty Brooks oddechovým časem, po němž zůstal Satoranský na lavičce. Maverics se nadále dařila zejména střelba z dálky, v první půli trefili 13 trojek a do šaten šli za stavu 70:49.

Ve třetí dvanáctiminutovce hosté výrazně přidali, za šest minut dovolili soupeři čtyři body a sami jich dali 22. Na jednociferný rozdíl se Wizards ale dostali až díky střele v závěru dějství z ruky Otta Portera, který trojkou upravil na 78:87. Nejvíce se pak přiblížili na šest bodů.

Koncovka dramatická nebyla a Satoranský už se na palubovce neobjevil. V dresu Washingtonu zaznamenal 24 bodů a 10 asistencí John Wall, po 19 dali Porter a Bradley Beal. Na straně vítězů měl 23 bodů slovinský nováček Luka Dončič, 22 Wesley Matthews a po 19 bodech přidali Dennis Smith Jr. a Harrison Barnes, který měl i 13 doskoků.

"Neproměňovali jsme střely a v rychlém přechodu do útoku jsme mezi sebou špatně komunikovali," řekl Wall. "Ve třetí čtvrtině jsme přidali na intenzitě a hned to bylo znát. Mám pocit, že jsme v průběhu utkání netrefili snad osm deset volných trojek, ale i tak jsme se dotáhli na šest bodů pět minut před koncem," dodal.

Pro druhou porážku v sezoně si basketbalisté Millwaukee dojeli do Portlandu, kde domácí zásluhou 40 bodů CJ McColluma vyhráli 118:103. Jen ve třetí části dal nejlepší střelec večera 19 bodů.

Výsledky NBA:

Charlotte - Atlanta 113:102, Dallas - Washington 119:100, Phoenix - Brooklyn 82:104, Portland - Milwaukee 118:103.