Wizards prohráli i počtvrté, Veselý nastřílel čtyři body

10. 11. 2012 9:46
Washington Wizards stále čeká na vítězství v nové sezoně NBA marně. Ve čtvrtém utkání doma podlehl Milwaukee 91:101.
Carmelo Anthony skóruje proti Dallasu, New York Knicks jsou v novém ročníku NBA stále neporaženi | Foto: Reuters

Washington - Basketbalistům Washingtonu se v nové sezoně NBA dál nedaří. Tým českého hráče Jana Veselého neuspěl ani ve čtvrtém utkání, v němž podlehl doma Milwaukee 91:101. Veselý dal čtyři body. Na palubovce strávil necelých jedenáct minut, nejméně z dosud odehraných zápasů.

Veselý na konci třetí čtvrtiny vyrovnal na 72:72, pak ale hosté nasázeli 13 bodů v řadě. V poslední čtvrtině už se Washington přiblížil soupeři maximálně na rozdíl pěti bodů.

Nejlepší utkání v dosavadní krátké kariéře v NBA odehrál nováček Bradley Beal, jenž nastřílel 22 bodů, k úspěchu Wizards to ale nevedlo. Bealovi hrozí, že po drobné šarvátce s Brandonem Jenningsem, po níž byli v poslední minutě oba vyloučeni, přijde o další zápas.

Knicks stále stoprocentní

Nulu na kontě vítězství má vedle Washingtonu také Detroit, který má za sebou už šest porážek. V pátek prohrál v Oklahomě 94:105. K vítězství Thunder přispěl nejlepším střeleckým výkonem v kariéře Serge Ibaka, jenž dal 25 bodů, stejně jako Kevin Durant, který navíc připojil 13 doskoků.

Stoprocentně úspěšnou bilanci si dál drží jako jediný tým v lize New York Knicks, kteří zdolali Dallas 104:94. Ke čtvrtému vítězství v sezoně je dovedli hlavně autor 31 bodů Carmelo Anthony a náhradník J.R. Smith, jenž dal 22 bodů.

Čtyřmi výhrami vstoupili Knicks do soutěže poprvé po 19 letech. Dallas, kterému chyběli zranění Dirk Nowitzki a Shawn Marion, utrpěl teprve čtvrtou porážku v posledních 22 vzájemných soubojích.

Nový kouč Lakers začal výhrou

Los Angeles Lakers po pátečním odvolání kouče Mika Browna vzápětí zdolali Golden State 101:77 a připsali si druhou výhru v šestém utkání. K úspěchu je dovedl z pozice dočasného trenéra dosavadní asistent Bernie Bickerstaff.

Fanoušci v hale Staples Center se dožadovali návratu oblíbeného Phila Jacksona, který s klubem získal pět mistrovských titulů. Pod vítězství Lakers se podepsal 27 body Kobe Bryant, Pau Gasol zaznamenal 14 bodů a 16 doskoků.

Přestože Phoenix prohrával doma s Clevelandem v úvodu druhé čtvrtiny už o 26 bodů, nakonec zvítězil 107:105.

Výsledky NBA:

Washington - Milwaukee 91:101 (za domácí Veselý 4 body), Atlanta - Miami 89:95, Boston - Philadelphia 100:106, Denver - Utah 104:84, LA Lakers - Golden State 101:77, Memphis - Houston 93:85, Minnesota - Indiana 96:94, New Orleans - Charlotte 107:99, New York - Dallas 104:94, Oklahoma City - Detroit 105:94, Orlando - Brooklyn 68:107, Phoenix - Cleveland 107:105, Sacramento - San Antonio 86:97.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 5 4 1 80,0