Wizards na úvod sezony podlehli Miami, Satoranský odehrál 14 minut

19. 10. 2018 7:13
Český reprezentant si za 14 minut na palubovce připsal čtyři body, tři doskoky, tři asistence a blok.
Rozhodující koš zápasu mezi Miami a Washingtonem vstřelil Kelly Olynyk.
Rozhodující koš zápasu mezi Miami a Washingtonem vstřelil Kelly Olynyk. | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu vstoupili do nové sezony NBA domácí porážkou 112:113 s Miami, když si v poslední vteřině nepohlídali doskok. Prohru neodvrátil ani český rozehrávač Tomáš Satoranský, který si za 14 minut na hřišti připsal čtyři body, tři doskoky, tři asistence a blok.

Wizards stále chybí klíčová letní posila Dwight Howard a pod košem to bylo znát. Miami sice střílelo s horší úspěšností, ale mělo o 15 doskoků více a dalo 27 bodů právě po útočných doskocích.

A právě doskok rozhodl i koncovku. V zápase, v němž se oba celky jednadvacetkrát vystřídaly ve vedení a ani jeden nevedl o více než devět bodů, už Washington sahal po vítězství, ale posledním útokem nedokázal potvrdit nejtěsnější vedení. Miami tak šest vteřin před koncem získalo míč. Dwyane Wade se dostal jen k těžké střele, jenže Markieff Morris nepokryl Kellyho Olynyka a ten po doskoku v poslední vteřině rozhodl o výhře Heat.

Satoranský poprvé přišel do hry v 10. minutě. Připravil dva snadné koše pro spoluhráče a po sedmi minutách střídal. Podruhé šel do hry po devíti minutách třetí čtvrtiny za stavu 80:81 a trestnými hody, nájezdem, blokem a následnou přihrávkou na volnou trojku Jeffu Greenovi poslal svůj tým do šestibodového vedení. Na posledních osm minut už ale přepustil místo kapitánovi Johnu Wallovi, jenž byl s 26 body nejlepším střelcem týmu. Za Miami dal 28 bodů Josh Richardson.

Los Angeles Lakers zahájili éru s LeBronem Jamesem porážkou 119:128 v Portlandu. Hvězdný James v prvním soutěžním utkání po příchodu z Clevelandu zaznamenal 26 bodů, 12 doskoků a šest asistencí. Musel se ale sklonit před soupeřem, v jehož dresu nastřílel 28 bodů Damian Lillard. Dalších 24 bodů přidal náhradník Nik Stauskas a výrazně přispěl k tomu, že lavička Portlandu výrazně předčila náhradníky Lakers.

Philadelphia si po úvodní prohře s Bostonem polepšila výhrou 127:108 nad Chicagem. Ben Simmons k ní přispěl triple doublem za 13 bodů, 13 doskoků a 11 asistencí. Osm hráčů se dostalo na dvouciferný počet bodů; nejvíce, 30, měl Joel Embiid. Se stejnou bilancí končil v dresu Chicaga Zach LeVine.

Výsledky NBA:

Philadelphia - Chicago 127:108, Portland - LA Lakers 128:119, Washington - Miami 112:113 (za domácí Satoranský 4 body, 3 doskoky, 3 asistence).