Wizards jsou krok od vyřazení, Satoranský si zahrál jen čtyři minuty

26. 4. 2018 7:35
Washington podlehl Torontu v pátém zápase série 98:108 a prohrává 2:3 na zápasy. Postup naopak slaví basketbalisté Houstonu.
DeMar DeRozan a Markieff Morris
DeMar DeRozan a Markieff Morris | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu prohrávají v prvním kole play off NBA s Torontem 2:3 a v pátek budou doma odvracet konec sezony. V pátém zápase Wizards podlehli na palubovce Raptors 98:108 a v sérii jsou zatím domácí týmy stoprocentně úspěšné. Tomáš Satoranský nastoupil za Washington jen ve druhé čtvrtině na čtyři minuty, ze dvou střel z pole žádnou neproměnil a zaznamenal pouze dva doskoky a asistenci.

Po první čtvrtině utkání v hale Air Canada Center vedli hosté o bod a od začátku druhé se dostal šanci Satoranský. Šestadvacetiletý český reprezentant si nejprve připsal asistenci u koše Mika Scotta, poté dvakrát vystřelil, ale ani dopíchnutý míč po útočném doskoku do obroučky nespadl. Na konci čtvrté minuty přepustil místo kapitánovi Johnu Wallovi a ve druhém poločase se už na hřiště nedostal. V pátém duelu tak odehrál nejméně minut v sérii.

Vyrovnaný průběh domácí zlomili v poslední dvanáctiminutovce, kterou vyhráli o devět bodů. Rozhodující nástup přišel devět minut před koncem, když se Raptors dostali do vedení sérií 6:0, kterou pak znovu předvedli v deváté minutě závěrečné čtvrtiny a zvítězili. Washington v téhle části hry trefil jen osm z 24 střel z pole.

"Nechali jsme si ten zápas proklouznout mezi prsty. Soupeř trefil na konci důležité střely," mrzelo ústředního rozehrávače Walla, který se postaral o 26 bodů, ale minul zpoza trojky všechny čtyři pokusy.

"Byl dobře bráněný, neměl to lehké," řekl kouč Toronta Dwane Casey. "S přibývajícími minutami jsme nehráli dobře hlavně s míčem. Potřebovali bychom, aby šel mezi hráči rychleji z ruky," uvedl trenér Washingtonu Brooks.

Druhým nejlepším střelcem Wizards byl Bradley Beal s 20 body. Vítěze táhli DeMar DeRozan s 32 body a Kyle Lowry, autor 17 bodů a 10 asistencí. Litevský pivot Jonas Valančiunas měl 14 bodů a 13 doskoků, střídající Delon Wright přidal 18 bodů.

Postup do 2. kola už si zajistil nejlepší tým základní části Houston, který Minnesotě ukončil sezonu po domácím vítězství 122:104. Rockets vyhráli 4:1 na zápasy. Jediný triumf chybí k účasti mezi osmi posledními celky vyřazovací části Clevelandu, který si poradil s Indianou 98:95 díky úspěšné trojce s klaksonem LeBrona Jamese, a Utahu, přestože Jazz prohráli v Oklahomě 99:107.

1. kolo play off NBA:

Východní konference - 5. zápasy:

Toronto - Washington 108:98 (za hosty Satoranský 4 minuty, 2 doskoky, 1 asistence), stav série 3:2; Cleveland - Indiana 98:95, stav série 3:2.

Západní konference - 5. zápasy:

Houston - Minnesota 122:104, konečný stav série 4:1; Oklahoma City - Utah 107:99, stav série 3:2.