Wimbledonský los přinesl české souboje i těžké protivníky

Loni si český tenis wimbledonskou trávu podmanil, tak se zřejmě chtěl osud nějak pomstít. Jak jinak si vysvětlit těžký los pro první kolo, který čeští hráči a hráčky mají. Podívejte se v naší galerii.
Tomáš Berdych - Česká mužská jednička si poprvé vybrala slabší chvilku v této sezoně. Na French Open se tehdejší světová čtyřka loučila už v osmifinále a znamenalo to pád o dvě pozice. Naposledy v Halle prohrál ve čtvrtfinále s ranařem Ivem Karlovičem. Formu podle představ ještě asi úplně nemá.
Navíc ho na úvod nečeká vůbec nic jednoduchého. Francouz Jeremy Chardy je v tuto chvíli těsně za hranou pro nasazeného hráče na 37. místě žebříčku, už byl i světovou pětadvacítkou. Uspokojivým faktem může být pro českého fanouška to, že s Berdychem to má zatím na vzájemné zápasy 0:3.
Lukáš Rosol - Ani on si nemůže zrovna pískat. Český tenista má v posledních týdnech problém vyhrát alespoň dva zápasy najednou a v tuto chvíli na okruhu uzavírá první čtyřicítku.
Jeho pro změnu čeká duel s dalším zlým mužem světového tenisu. Stejně jako Rosol, ani Lotyš Ernests Gulbis nepatří k nejoblíbenějším hráčům na okruhu a nyní si to rozdají v přímém souboji. Vzájemná bilance je zatím vyrovnaná 1:1.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
26. 6. 2015 20:00
Los tenisového Wimbledonu nebyl pro české tenisty letos nejpřívětivější.

Více o tenisovém Wimbledonu čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
Další zprávy