Wilder zůstává mistrem světa, napínavý box v Los Angeles skončil remízou

ČTK ČTK
2. 12. 2018 7:16
Zápas mezi americkým boxerem Deontayem Wilderem a jeho brtiským soupeřem Tysonem Furym skončil v noci na dnešek v Los Angeles bez vítěze. Trojice rozhodčích po vyrovnaném průběhu přidělila oběma boxerům stejně bodů. Wilder tak zůstává mistrem světa v těžké váze organizace WBC.
Box, Deontay Wilder vs. Tyson Fury, Los Angeles
Box, Deontay Wilder vs. Tyson Fury, Los Angeles | Foto: ČTK

Američan byl v utkání dvou dosud neporažených boxerů u sázkových kanceláří jasným favoritem. Hlavně proto, že jeho soupeř se vrátil do ringu po dlouhé přestávce a jeho forma byla velkou neznámou. Fury si však vedl skvěle, s neuvěřitelnou energií se zvedl i po dvou úderech, které ho poslaly na zem, a podle mnoha komentátorů měl mít v konečném účtování na kontě víc bodů.

Wilder dosud vyhrál všech 40 utkání z toho 39 před limitem, ale tentokrát měl problémy. Fury, který od vítězství nad Vladimirem Kličkem před třemi lety neboxoval, se vrátil do ringu ve velkém stylu. Odolal všem tvrdým útokům a sám zasadil soupeři několik ran. Přežil i kritické deváté kolo, na něž si Wilder zřejmě naplánoval rozhodující útok. Američan v závěru vypadal unaveně a svou snahu rozhodnout zápas před závěrečným gongem očividně vzdal.

Experti, diváci a dokonce ani rozhodčí se neshodli na tom, kdo byl v jednom z nejnapínavějších duelů posledních let lepší. Jeden sudí přiřkl těsné vítězství na body Wilderovi, druhý stejně těsně upřednostnil Furyho a třetí dal oběma stejně bodů. Zrodila se tak v boxu poměrně neobvyklá remíza.

Wilder díky ní uhájil pás organizace WBC a v dubnu příštího roku by se měl ve Wembley utkat s dalším Britem Anthonym Joshuou, který drží pásy šampiona organizací WBA, WBO, IBF o to, kdo je nejlepším boxerem současnosti. Po dnešní remíze však není vyloučeno, že ještě předtím dojde na odvetu.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy