Wilder zůstává mistrem světa, napínavý box v Los Angeles skončil remízou

ČTK ČTK
2. 12. 2018 7:16
Zápas mezi americkým boxerem Deontayem Wilderem a jeho brtiským soupeřem Tysonem Furym skončil v noci na dnešek v Los Angeles bez vítěze. Trojice rozhodčích po vyrovnaném průběhu přidělila oběma boxerům stejně bodů. Wilder tak zůstává mistrem světa v těžké váze organizace WBC.
Box, Deontay Wilder vs. Tyson Fury, Los Angeles
Box, Deontay Wilder vs. Tyson Fury, Los Angeles | Foto: ČTK

Američan byl v utkání dvou dosud neporažených boxerů u sázkových kanceláří jasným favoritem. Hlavně proto, že jeho soupeř se vrátil do ringu po dlouhé přestávce a jeho forma byla velkou neznámou. Fury si však vedl skvěle, s neuvěřitelnou energií se zvedl i po dvou úderech, které ho poslaly na zem, a podle mnoha komentátorů měl mít v konečném účtování na kontě víc bodů.

Wilder dosud vyhrál všech 40 utkání z toho 39 před limitem, ale tentokrát měl problémy. Fury, který od vítězství nad Vladimirem Kličkem před třemi lety neboxoval, se vrátil do ringu ve velkém stylu. Odolal všem tvrdým útokům a sám zasadil soupeři několik ran. Přežil i kritické deváté kolo, na něž si Wilder zřejmě naplánoval rozhodující útok. Američan v závěru vypadal unaveně a svou snahu rozhodnout zápas před závěrečným gongem očividně vzdal.

Experti, diváci a dokonce ani rozhodčí se neshodli na tom, kdo byl v jednom z nejnapínavějších duelů posledních let lepší. Jeden sudí přiřkl těsné vítězství na body Wilderovi, druhý stejně těsně upřednostnil Furyho a třetí dal oběma stejně bodů. Zrodila se tak v boxu poměrně neobvyklá remíza.

Wilder díky ní uhájil pás organizace WBC a v dubnu příštího roku by se měl ve Wembley utkat s dalším Britem Anthonym Joshuou, který drží pásy šampiona organizací WBA, WBO, IBF o to, kdo je nejlepším boxerem současnosti. Po dnešní remíze však není vyloučeno, že ještě předtím dojde na odvetu.

 

Právě se děje

Další zprávy