Wilder si v ringu zlomil ruku, přesto obhájil titul šampiona těžké váhy organizace WBC

ČTK ČTK
17. 7. 2016 9:22
Americký boxer Deontay Wilder je stále v profesionálním ringu neporažený. V souboji pás šampiona těžké váhy organizace WBC vyhrál technickým k.o. nad Chrisem Arreolou.
Deontay Wilder slaví vítězství nad Chrisem Arreolou v zápase o titul těžké váhy organizace WBC.
Deontay Wilder slaví vítězství nad Chrisem Arreolou v zápase o titul těžké váhy organizace WBC. | Foto: Reuters

Birmingham - Americký boxer Deontay Wilder zůstal profesionálním mistrem světa těžké váhy organizace WBC, když v sobotním duelu v Birmingham porazil technickým k.o. v osmém kole krajana Chrise Arreolu. Titul úspěšně obhájil už počtvrté, přestože si ve čtvrtém kole zlomil pravou ruku a okamžitě po utkání zamířil do nemocnice.

Třicetiletý Wilder, jenž dosud mezi profesionály neprohrál a z 37 utkání jen jedno neukončil předčasně, poprvé poslal o pět let staršího Arreolu k zemi ve čtvrtém kole. Svého soupeře zasypával tvrdými ranami i přesto, že místo zraněné pravačky musel většinu zápasu boxovat slabší levou rukou.

Po osmém kole Arreola nemohl otevřít levé oko a rozhodčí zápas ukončil. "Chci sjednotit tituly," řekl Wilder s tím, že příště by rád boxoval buď s vítězem titulového duelu organizací WBA a WBO mezi Tysonem Furym a Vladimirem Kličkem, nebo mistrem světa IBF Anthonym Joshuou.

Wilder se měl původně o titul utkat s Rusem Alexanderem Povětkinem, kvůli soupeřově pozitivnímu testu na meldonium byl však květnový duel zrušen.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy