Dorothea Wiererová: Rychle střílí, ráda nakupuje a Playboy ji chtěl na obálku

Krásná a ještě k tomu i úspěšná. Podívejte se na fotogalerii italské biatlonistky Dorothey Wiererové.
Dorothee Wiererové je 25 let a aktuálně jí patří třetí místo v celkovém pořadí Světového poháru.
Měří pouhých 160 centimetrů a váží 63 kilogramů.
Na trati je její největší devízou přesná a hlavně rychlá střelba.
... jízda na kole, ...
Foto: www.facebook.com
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
1. 3. 2016 6:00
Aktuálně je třetí ženou biatlonového Světového poháru. Je známá jako nejrychlejší střelkyně, ale také jako jedna z nejkrásnějších sportovkyň vůbec. Řeč je o Italce Dorothee Wiererové.

Praha - Aktuálně je třetí ženou biatlonového Světového poháru. Je známá jako nejrychlejší střelkyně, ale také jako jedna z nejkrásnějších sportovkyň vůbec. Reprezentuje Itálii a společně s Gabrielou Soukalovou je v současnosti tváří biatlonu. Poznali jste, o koho jde?

Ano, řeč je o pětadvacetileté závodnici Dorothee Wiererové.

S biatlonem začala v deseti letech. V italské reprezentaci se poprvé objevila v šestnácti a mezi svými soupeřkami je velice oblíbená. "S Doro je opravdu sranda. Je taková bezprostřední, hned řekne, co si myslí. Navíc je stejně jako já lehce šílená," vypráví Soukalová, která si se svou sokyní dokonce nedávno střihla na stupních vítězů selfíčko...

Se Soukalovou je pojí i společné zájmy, mají rády nakupování a čokoládu. Veliké popularitě se však Wiererová těší zejména u mužské části populace. Není divu, kvůli jejímu krásnému zjevu jí časopis Playboy chtěl do jednoho ze svých čísel, Italka ale odmítla.

"Zbožňuju ji. Za to, jaká je s ní sranda, i za to, jak rychle střílí," žertuje norská hvězda Tarjei Boe. On i další zájemci však mají smůlu. Drobná Italka je totiž od května loňského roku vdanou paní.

A manželství jí evidentně svědčí. Letos zažívá zatím nejlepší sezonu kariéry. Osmkrát stála na bedně, z toho třikrát na stupínku nejvyšším. V celkovém pořadí je pak třetí, na Soukalovou ztrácí 143 bodů, na druhou Dorinovou-Habertovou však jen bodů osm.

Pomalejší běh vynahrazuje rychlopalbou

V posledních čtyřech letech je mezi ženami nejvyrovnanější střelkyní. Tuto zimu zatím trefila 322 z 371 terčů, což dává úspěšnost 86,8 procenta. Pozornost ale poutá hlavně díky ohromující rychlopalbě, díky které na své soupeřky získává cenné vteřiny.

Rok co rok se však zlepšuje v rychlosti běhu. Na ty nejlepší jí ale stále kousek chybí. Zde je srovnání letošních běžeckých výkonů s Gabrielou Soukalovou. Z celkových devatenácti individuálních závodů byla Wiererová rychlejší než Češka pouze ve čtyřech případech.

Na velkých akcích se však Wiererové nikdy moc nedařilo. Před rokem na světovém šampionátu ve finském Kontiolahti měla ale smůlu. Ve vytrvalostním závodu dojela čtvrtá, na medaili jí chyběly pouhé čtyři desetiny vteřiny. Na tehdy druhou Soukalovou pak sekunda a půl.

Medaili brala na mistrovství světa, stejně jako na olympijských hrách, jen ve štafetě. Zlato z MS má ale v juniorské kategorii, když si v roce 2011 podmanila šampionát v Novém Městě na Moravě. Vyhrála tam sprint, stíhačku i vytrvalostní závod.

Na blížícím se šampionátu v norském Oslu tak bude mít co napravovat. Úvodní závod jednotlivkyň je na programu už tuto sobotu do 14:30. Sledovat jej budete moct v naší online reportáži.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy