Rekordní smlouva v NBA. Hvězdný Westbrook dostane od Oklahomy miliardy

ČTK ČTK
30. 9. 2017 11:03
Hvězdný basketbalista Russell Westbrook podepsal smlouvu, která mu za pět let služeb garantuje 205 milionů dolarů. Vyšší kontrakt zámořská NBA nepamatuje. "Máme nesmírné štěstí, že dres Oklahomy nosí sportovec a osobnost, jako je Russell," řekl viceprezident klubu Sam Presti.
Russel Westbrook (Oklahoma)
Russel Westbrook (Oklahoma) | Foto: Reuters

Oklahoma - Nejužitečnější hráč poslední sezony basketbalové NBA Russell Westbrook podepsal novou smlouvu s Oklahomou Thunder do roku 2023. Pětileté prodloužení mu vynese celkem 205 milionů dolarů (asi 4,5 miliardy korun), což je nejvyšší garantovaný kontrakt v historii soutěže.

V nedávné době se spekulovalo o tom, zda osmadvacetiletého rozehrávače nezláká nabídka některého z aspirantů na titul. Ovšem letní příchody posil Paula George a Carmela Anthonyho přesvědčily Westbrooka, aby zůstal v klubu, který ho v roce 2008 do soutěže přivedl jako čtyřku draftu.

Podepsal tak nový kontrakt, který začne platit od příští sezony a v průměru mu vynese 41 milionů dolarů ročně. Překonal tak dosavadní platové maximum NBA, které nedávným prodloužením smlouvy v Houstonu vytvořil James Harden. Ten bude během šesti sezon brát 228 milionů dolarů.

"Máme nesmírné štěstí, že dres Oklahomy nosí sportovec a osobnost, jako je Russell. Pro náš klub měl velký význam během prvního desetiletí existence basketbalu v Oklahomě a teď můžeme hledat další výzvy," řekl viceprezident klubu Sam Presti.

Westbrook v minulé sezoně zaznamenal 42 triple doublů a stal se po legendě Oscarovi Robinsonovi teprve druhým hráčem v historii, který měl triple double i v průměru za celou sezonu, když nasbíral 31,6 bodů, 10,7 doskoků a 10,4 asistence na utkání. Podruhé v kariéře se stal i nejlepším střelcem soutěže.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy