Westbrook dovedl basketbalisty Oklahomy k osmé výhře v NBA za sebou

29. 1. 2018 9:33
Cleveland s hvězdným LeBronem Jamesem vyhrál podruhé v řadě, což se mu povedlo poprvé od půlky prosince.
Russell Westbrook
Russell Westbrook | Foto: Reuters

New York - Russell Westbrook dovedl basketbalisty Oklahomy k osmému vítězství v NBA v řadě a jediný doskok mu chyběl ke zkompletování šestnáctého triple doublu v sezoně. Tým s aktuálně nejlepší formou v lize porazil doma Philadelphii 122:112 a jeho lídr zaznamenal 37 bodů a 14 asistencí.

Úspěšnost střelby z pole neměl Westbrook ideální, proměnil 14 z 33 střel, ale v důležitých okamžicích v poslední čtvrtině se příliš nemýlil. Nejvíce jej podpořil Paul George, autor 31 bodů, domácí tentokrát nepřipustili podobné drama jako v prosincovém vzájemném utkání, ve kterém uspěli až po třech prodlouženích.

Vicemistrovský Cleveland zvítězil 121:104 nad Detroitem a poprvé od 17. prosince dokázal uspět ve dvou utkáních po sobě. "Většinu zápasu jsme předváděli dosud jeden z nejlepších výkonů v sezoně," uvedl LeBron James, který se na výhře podílel 25 body, 14 asistencemi a osmi doskoky. "Z každého utkání si je co vzít, na čem do budoucna stavět. Myslím, že dneska jsme dostali další pozitivní impulz," dodal.

Detroit po solidním vstupu do sezony postupně vypadl z postupové osmičky pro play off. Nynější série porážek už čítá osm zápasů a ve Východní konferenci ztrácí stále dvě výhry na osmou Philadelphii, která má navíc dvě utkání k dobru.

Druhý tým Západní konference Houston porazil hosty z Phoenixu 113:102 a i v tomto utkání chybělo málo k triple doublu. Domácí lídr James Harden zapsal 27 bodů, 10 doskoků a osm asistencí. Milwaukee zvládlo i třetí zápas pod novým koučem Joem Pruntym, v Chicagu přehrálo Bulls 110:96. Největší měrou se o to zasloužil Janis Adetokunbo, autor 27 bodů, devíti doskoků a osmi asistencí.

Výsledky NBA:

Chicago - Milwaukee 96:110, Cleveland - Detroit 121:104, Houston - Phoenix 113:102, New Orleans - LA Clippers 103:112, Oklahoma City - Philadelphia 122:112, San Antonio - Sacramento 113:98, Toronto - LA Lakers 123:111.