Wembley Čecha neuvidí. Pála nabídku fracka Chisory odmítl

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
29. 3. 2013 14:01
Česká jednička těžké váhy se nakonec s britským provokatérem nestřetne, měl by na přípravu málo času.
Dereck Chisora vs. Ondřej Pála
Dereck Chisora vs. Ondřej Pála | Foto: Facebook BOX-Těžká Váha

Praha – Mohl z toho být pro české fanoušky boxerský tahák jara. Osmadvacetiletý pražský boxer Médea Boxing Teamu Ondřej Pála dostal seriózní nabídku na vzájemný duel s o rok starším Britem Dereckem Chisorou. Místo a datum konání: 20. dubna, Londýn, Wembley. Ve čtvrtek odpoledne ovšem zaznělo z českého tábora definitivní NE!

Z Londýna do Prahy poslali svojí nabídku, Dereck Chisora na svém facebookovém profilu bral zápas už jako hotovou věc. Jenže nakonec manažer Chisory Frank Warren s návrhem smlouvy na zápas s Čechem Ondřejem Pálou narazil, přišel s ní totiž příliš pozdě. Toť hlavní důvod odmítnutí souboje, který kvitovali s povděkem zahraniční boxerské servery a také fanoušci.

Český bijec by neměl čas na přípravu

„Nechci udělat stejnou chybu jako před Airichem. Do toho zápasu jsem nešel stoprocentně připravený, po viróze a všichni víme, jak to dopadlo,“ vysvětlil pro Profiboxing.cz hlavní důvody definitivního ne Pála a připomněl tak svojí poslední porážku z loňského jara s Němcem Konstantinem Airichem v bitvě o dva mezinárodní tituly.

„Nabídka to je rozhodně zajímavá. Problém je, že od chvíle, kdy nám přistála na stole bych měl na ostrou přípravu tři týdny. A ačkoliv jsem neustále v tréninku, tohle je hrozně málo, nešel bych do toho zápasu maximálně připraven a stoprocentně přesvědčen, že můžu vyhrát,“ potvrdil český bijec, že odmítnutí šance na tento souboj nebylo pro něj snadné.

Pravdou každopádně je, že Chisora by měl v tomto ohledu oproti Pálovi výhodu, v ostrém tréninku (sparinzích) je totiž už více jak měsíc. Když se k tomu přidá touha ukázat se před domácími fanoušky v tom nejlepším světle (a to jak v ringu, tak mimo něj), dají se pohnutky českého obra pochopit.

Boxerští fanoušci jsou smutní

Každopádně jeho odmítnutí asi nejvíce zklame fanoušky. Ti zahraniční se již na serveru eastsideboxing.com pustili do hodnocení vyhlídek na výsledek i sílu Chisorova potenciálního budoucího soupeře. A pražský rodák z komentářů boxerských příznivců rozhodně vyšel se ctí.

Většina totiž hodnotila případnou bitvu Chisora-Pála pozitivně. Jedni oceňovali volbu rodáka ze Zimbabwe, že si pro návrat nevybral žádného slabého protivníka, další jej varovali před tím, že Pála mu může způsobit nemalé problémy a v případě další porážky de facto ukončil velkou kariéru.

„Kdo ví, třeba se k jednání někdy v budoucnu vrátíme. Ví o mě, já o něm, je to otevřené, třeba se fandové dočkají. Ale jindy a za jiných okolností,“ dodal s úsměvem při zmínce názoru fanouškovské obce Pála.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy