Welsch asi bude pokračovat v kariéře. Inspiroval mě Jarda Jágr, ten je ještě o deset let dál, říká

ČTK ČTK
5. 10. 2017 15:38
Bývalý kapitán české basketbalové reprezentace Jiří Welsch se stále nerozhodl, kam povedou jeho další kroky. Momentálně však u něj převládá pocit, že i v 37 letech chce pokračovat v hráčské kariéře.
Jiří Welsch
Jiří Welsch | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Jiří Welsch začíná s individuální přípravou, aby byl nachystaný na případné angažmá, a inspiraci hledá i u hokejisty Jaromíra Jágra, který se v pětačtyřiceti dohodl na angažmá v Calgary.

"Jarda je ještě o deset let dál. Četl jsem s ním před pár dny rozhovor a docela mě to inspirovalo. Na všechny otázky odpovídal, že něco bude, ale že neví co. Že ovlivnit může jen to, aby byl co nejlépe připravený. Tím se snažím řídit a snažím se připravit," řekl Welsch při dnešním rozhovoru během slavnostního draftu druhého ročníku juniorské NBA v České republice, jejímž je patronem.

"Mám za sebou nestandardní léto, byly tam zdravotní komplikace, nejsem na tom fyzicky úplně dobře. Takže se potřebuji zaměřit na to, abych byl připravený na to přijmout nějakou výzvu. Začal jsem individuálně trénovat a uvidíme, v co to vyústí," dodal jeden ze čtyř Čechů, kteří si zahráli NBA.

V září na mistrovství Evropy Welsch definitivně ukončil reprezentační kariéru. Od té doby se soustředil zejména na narození druhého potomka a zároveň přemýšlel, zda bude pokračovat v aktivní kariéře, nebo zda přijme nabídku na manažerskou pozici. Nyní se ale přiklání k tomu, že ještě bude hrát.

"Momentálně stále řeším, jestli chci ještě dělat to, co většinu svého života. Konkrétní odpověď ještě nemám. Řeším to hodně se svými nejbližšími, ale jsem relativně klidný, protože vše probíhá tak, jak jsem chtěl. Před deseti dny se nám narodil druhý potomek a nechtěl jsem mít žádný závazek, abych mohl být doma a spolupodílet se na tom, co to všechno přináší. Teď mám pocit, že bych ještě chtěl hrát. Uvidíme, co z toho vznikne," prohlásil.

Během léta jednal s Nymburkem, za který hrál od roku 2012, nabídku dostal i od Pardubic. "Jediná varianta je zůstat v Česku. Probíhala komunikace s Nymburkem, ale to vyústilo v nic. Z dalších klubů, které připadají v úvahu, tak si sám sebe umím představit jen v jednom z nich, ale to teď také není aktuální," řekl Welsch.

Připustil, že tou jedinou variantou jsou právě Pardubice. "Logiku to dává, že to jsou Pardubice. Působí tam lidé, kteří jsou mi blízcí, takže jsme v kontaktu. Mluvili jsme spolu už po konci minulé sezony, krátce po evropském šampionátu, kdy hasily hráčskou situaci, ale nemohlo to být realizovatelné. A uvidíme, jestli to bude realizovatelné v dohledné době," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy