Weiratherová opanovala superobří slalom, Křížová dojela 48.

14. 12. 2013 13:42
Lyžařka Tina Weiratherová z Lichtenštejnska vyhrála superobří slalom ve Svatém Mořici a zaznamenala druhé vítězství ve Světovém poháru v kariéře.
Lyžařka Tina Weiratherová z Lichtenštejnska
Lyžařka Tina Weiratherová z Lichtenštejnska | Foto: Reuters

Svatý Mořic - Lyžařka Tina Weiratherová z Lichtenštejnska vyhrála superobří slalom ve Svatém Mořici a zaznamenala druhé vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Česká reprezentantka Klára Křížová obsadila nebodovanou 48. pozici.

Druhé vítězství pro Weiratherovou

Čtyřiadvacetiletá Weiratherová se dočkala prvního vítězství v sezoně poté, co na přelomu listopadu a prosince skončila v závodech SP v zámoří třikrát druhá a jednou třetí. Sobotním triumfem navázala na svou premiérovou výhru v kariéře, které dosáhla letos v březnu v Garmischi také v super-G.

"Myslím, že to z mé strany byla téměř dokonalá jízda. Trať byla těžká s extrémním množstvím vln. Řekla bych, že jsem nemohla jet lépe," pochvalovala si dcera bývalých lyžařských hvězd Hartmanna Weirathera a Hanni Wenzelové.

Druhé místo vybojovala překvapivě Klingová

Překvapením závodu bylo druhé místo Švédky Kasji Klingové, jež s číslem 44 dosáhla na první pohárové stupně vítězů v kariéře. Na Weiratherovou ztratila 31 setin sekundy, třetí byla o dalších osm setin zpět nejlepší z Rakušanek Anna Fenningerová. Češka Křížová za vítězkou zaostala 3,53 sekundy.

Sedmá skončila vítězka předchozích dvou superobřích slalomů v sezoně Lara Gutová ze Švýcarska a stále vede hodnocení disciplíny i celkové pořadí seriálu.

SP v sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

Ženy - superobří slalom: 1. Weiratherová (Licht.) 1:17,38, 2. Klingová (Švéd.) -0,31, 3. Fenningerová -0,39, 4. Görglová -0,92, 5. Hospová (všechny Rak.) -0,97, 6. Gagnonová (Kan.) -1,04, 7. Gutová (Švýc.) -1,12, 8. Höflová-Rieschová (Něm.) -1,13, 9. Worleyová (Fr.) -1,15, 10. Mowinckelová (Nor.) -1,34, ...48. Křížová (ČR) -3,53.

Průběžné pořadí SP v superobřím slalomu (po 3 ze 6 závodů): 1. Gutová 236 b., 2. Fenningerová 200, 3. Weiratherová 180, 4. Hospová 127, 5. Klingová 116, 6. Görglová 100.

Průběžné pořadí SP (po 9 ze 34 závodů): 1. Gutová 482, 2. Weiratherová 445, 3. Höflová-Rieschová 437, 4. Fenningerová 405, 5. Mazeová (Slovin.) 230, 6. Shiffrinová (USA) 220, ...83. Dubovská (ČR) 3.