Washington vyhrál v NBA v Atlantě, Satoranský přispěl devíti body

28. 1. 2017 8:41
Český basketbalista Tomáš Satoranský přispěl devíti body k výraznému vítězství Washingtonu proti Atlantě 112:86. Wizards po třetím vítězství za sebou už jen těsně zaostávají za vedoucím celkem Jihovýchodní divize, kterým je právě Atlanta.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: Reuters

New York - Tomáš Satoranský z Washingtonu nastřílel v pátečním utkání NBA v Atlantě devět bodů a přispěl k výraznému vítězství hostujících basketbalistů 112:86. Hvězdou večera byl James Harden, který nasbíral velkolepý triple double za 51 bodů, 13 asistencí, 13 doskoků a dovedl Houston k výhře 123:118 nad Philadelphií.

Wizards po třetím vítězství za sebou už jen těsně zaostávají za vedoucím celkem Jihovýchodní divize, kterým je právě Atlanta. Český reprezentant odehrál 17 minut, ke čtyřem přesným střelám přidal tři doskoky a spolu s Treyem Burkem byl nejlepším náhradníkem hostů.

O výhru se ale zasloužila především základní sestava Washingtonu, která dohromady nastřílela 85 bodů - tři hráči po patnácti, John Wall 19 a Otto Porter 21. Rozjetí Wizards v celém utkání ani jednou neprohrávali, už v poločase vedli dvaadvacetibodovým rozdílem a celou poslední čtvrtinu mohli odehrát náhradníci.

Satoranský se na hřiště dostal už v úvodní čtvrtině. První koš dal v úvodu druhé části, když ve vymezeném území oklamal obránce a levou rukou skóroval. Další dva body přidal smečí z rychlého protiútoku. Pak se český basketbalista vrátil do hry v závěrečné čtvrtině, v níž nejprve vybojoval míč a sám zakončil další brejk. Své střelecké konto pak přesnou trojkou v poslední minutě dovršil na devět bodů. Satoranský v utkání proměnil čtyři z pěti pokusů z pole.

Strůjcem vítězství Houstonu byl levoruký vousáč Harden, jenž se stal prvním hráčem NBA, který v jedné sezoně dokázal dvakrát nasbírat triple double a zároveň překonat padesátibodovou hranici. S 51 body Harden zaostal jen o dva za osobním rekordem. Sixers si připsali první domácí prohru v roce 2017, nezabránil jí ani pivot Joel Embiid, který nastřílel 32 bodů.

New York Knicks zdolali Charlotte 110:107 a velký podíl na tom měl Carmelo Anthony, který trefil důležitou střelu 13 sekund před koncem. O Anthonym, jenž byl s 18 body nejlepším střelcem domácího týmu, se přitom spekuluje, že se z New Yorku v nejbližších týdnech odejde. Osmnáct bodů nastřílel i Kristaps Porzingis, hostům nestačilo 31 bodů a deset doskoků Kemby Walkera.

Napínavou koncovku viděli diváci také v Portlandu, kde domácí Trail Blazers porazili Memphis 112:109. Poslední koš utkání si připsal C.J. McCollum už v předposlední minutě. Pak přišla řada minel na obou stranách, hosty mohly mrzet i dva neproměněné trestné hody Tonyho Allena a nepřesná trojka Mikea Conleyho v závěrečných sekundách. Portland k výhře dovedl Damian Lillard s 33 body, Marc Gasol dal za hosty o bod méně.

Indiana porazila Sacramento 115:111 po prodloužení. Vítězný koš si připsal Paul George, který za Pacers nastřílel 33 bodů. Překvapením večera byl kolaps San Antonia, které v New Orleans ještě ve třetí části vedlo o 11 bodů, Pelicans ale nakonec slavili výhru 119:103.

NBA:

Atlanta - Washington 86:112 (za hosty Satoranský 9 bodů, 3 doskoky), Boston - Orlando 128:98, Chicago - Miami 88:100, Cleveland - Brooklyn 124:116, Indiana - Sacramento 115:111 po prodl., New Orleans - San Antonio 119:103, New York - Charlotte 110:107, Philadelphia - Houston 118:123, Portland - Memphis 112:109, Toronto - Milwaukee 102:86.

4. Portland 48 21 27 43,8
5. Minnesota 46 17 29 37,0