Washington vyhrál v NBA i v Denveru, Satoranský pomohl třemi body

9. 3. 2017 8:39
Den po triumfu ve Phoenixu zvítězil třetí tým Východní konference v Denveru nad Nuggets 123:113.
Gary Harris (Denver Nuggets)
Gary Harris (Denver Nuggets) | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Washingtonu vyhráli v NBA i druhé utkání z pětizápasové série po venkovních palubovkách. Den po triumfu ve Phoenixu zvítězil třetí tým Východní konference v Denveru nad Nuggets 123:113. Tomáš Satoranský k 39. vítězství Wizards v sezoně přispěl za čtyři minuty hry třemi body a jedním ziskem míče.

Proti oslabenému soupeři, kterému chyběli Nikola Jokič, Danielo Gallinari a Kenneth Faried, táhlo Washington duo největších hvězd. Kapitán John Wall si připsal 30 bodů a deset asistencí, Bradley Beal přidal 23 bodů a zpoza trojkové čáry minul jen dva střelecké pokusy. O dalších 22 bodů se postaral Otto Porter.

"Bylo důležité, že jsme dokázali diktovat tempo. Myslím, že se nám to povedlo a odvedli jsme dobrou práci, i když v obraně jsme několikrát špatně spolupracovali a to nás málem o to vítězství připravilo. Nicméně jsme prokázali zkušenosti, dobrou pohodu a utkání nakonec celkem v klidu zvládli," řekl novinářům Beal.

Po 11 bodech přidali zbylí členové základní pětky Marcin Gortat a Markieff Morris, který duel po nakopnutí protihráče a druhém nesportovním faulu nedohrál. Ze střídajících hráčů dal deset bodů Bojan Bogdanovič.

Satoranský se dostal do hry na začátku druhé čtvrtiny a jediné body trefil v 16. minutě, když proměnil střelu za tři body. Další sekundy na hřišti pak přidal ještě v samém závěru utkání. Další duel čeká Washington v pátek v Sacramentu.

Uspěl rovněž čtvrtý tým východní tabulky Toronto, které v New Orleans porazilo Pelicans 94:87. Domácí navíc přišli už v první půli o Anthonyho Davise, který si poranil zápěstí.

Ani osmadvacetibodový náskok z druhé čtvrtiny nestačil na vítězství Sacramentu na palubovce San Antonia. Spurs se i bez Kawhiho Leonarda radovali po kolektivním výkonu z vítězství 114:104 díky obratu ve čtvrté části. Svěřenci kouče Gregga Popoviche navíc triumfovali podeváté za sebou a poosmnácté v řadě dosáhli v sezoně na 50 výher.

Boston po dvou porážkách zabral a odvezl si z Kalifornie cenný skalp lídra NBA Golden State Warriors (99:86). Nejlepšími střelci zápasu byli s 25 body hostující Isaiah Thomas a domácí Klay Thompson.

Výsledky NBA:

Atlanta - Brooklyn 110:105, Denver - Washington 113:123 (za hosty Satoranský 3 body), Golden State - Boston 86:99, Houston - Utah 108:115, Indiana - Detroit 115:98, Miami - Charlotte 108:101, Milwaukee - New York 104:93, Minnesota - LA Clippers 107:91, New Orleans - Toronto 87:94, Orlando - Chicago 98:91, San Antonio - Sacramento 114:104.

4. Portland 62 27 35 43,5
5. Minnesota 63 26 37 41,3

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.