Washington vyhrál v NBA čtrnáctý domácí zápas za sebou, Satoranský dostal další šanci

25. 1. 2017 8:17
Basketbalový Washington nadále dominuje na vlastní palubovce. Proti Bostonu vyhráli Wizards už čtrnáctý domácí zápas v řadě. Tomáš Satoranský odehrál při vítězství 123:108 třináct minut a připsal si dva body.
Tomáš Satoranský.
Tomáš Satoranský. | Foto: ČTK

New York - Basketbalisté Washingtonu vyhráli v NBA čtrnáctý domácí zápas za sebou, když porazili Boston 123:108, a dotahují se z páté příčky v tabulce Východní konference k týmům před sebou. Český reprezentant Tomáš Satoranský strávil při výhře Wizards na palubovce 13 minut, proměnil svou jedinou střelu za dva body a přidal po jedné asistenci a doskoku.

Washington s Bostonem, který odstartoval sérii čtyř utkání v pěti dnech, ani jednou neprohrával. Ve třech čtvrtinách domácí nastříleli přes 30 bodů, zatímco hosté jen v jediné. Svěřenci Scotta Brookse tak soupeři oplatili porážku z posledního poměrně vyhroceného vzájemného souboje, v němž rozhodčí rozdali pět technických chyb a který skončil vyloučením Johna Walla s Jaem Crowderem. Tentokrát se zápas odehrál celkem bez emocí.

V poslední části se Washington dlouho snažil odskočit na více než dvanáctibodový rozdíl, což se povedlo až po úspěšné střele Bradleyho Beala, který v tomto úseku hry nastřílel 13 ze svých 31 bodů. Ústřední rozehrávač Wall přidal 27 bodů. Povedený večer zažil i Markieff Morris, autor 19 bodů a 11 doskoků.

"Chtěl jsem vyhrát, docela hodně. Protože jsem nechtěl, abychom přišli o sérii výher před našimi fanoušky. A taky proto, že jsme jim od minule měli co vracet. To byla naše extra motivace," řekl Beal.

V dresu Celtics Isaiah Thomas nepotvrdil, že je aktuálně nejlepším hráčem v lize v posledních čtvrtinách, protože trefil jen jediný pokus ze sedmi. Utkání zakončil s 25 body, čímž se ve dvacátém zápase po sobě dostal přes hranici 20 bodů. Vedle toho měl 13 asistencí.

Třetí porážku Bostonu za sebou nepomohlo odvrátit ani 22 bodů pivota Ala Horforda a 17 bodů Crowdera. Hlavní příčinou neúspěchu byla špatná obrana hostů, která basketbalistům Washingtonu umožnila střílet s úspěšností takřka 58 procent. "Na útočné polovině si s námi dělali, co chtěli," řekl Crowder.

San Antonio oslabené o Kawhiho Leonarda, Tonyho Parkera a Paua Gasola zdolalo 108:106 Toronto, které hrálo bez DeMara DeRozana. Philadelphia pokazila návrat Blakea Griffina po zranění do sestavy Los Angeles Clippers, když zvítězila 121:110.

NBA:

Washington - Boston 123:108 (za domácí Satoranský 2 body, 1 doskok, 1 asistence), Denver - Utah 103:93, Orlando - Chicago 92:100, Philadelphia - LA Clippers 121:110, Phoenix - Minnesota 111:112, Toronto - San Antonio 106:108.

4. Portland 46 19 27 41,3
5. Minnesota 45 17 28 37,8