Washington v generálce nasadil opory, Satoranský hrál nejméně z celé přípravy

22. 10. 2016 8:02
Basketbalový Washington má za sebou úspěšnou generálku před startem NBA. Toronto porazil o 37 bodů, přičemž nasadil všechny opory. Tomáš Satoranský tak příliš nehrál, ale za necelých sedm minut stihl jednu trojku a také doskok a asistenci. Jeho konkurent skončil bez bodu.
Tomáš Satoranský, Washington Wizards
Tomáš Satoranský, Washington Wizards | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu v generálce na sezonu NBA jednoznačně přehráli Toronto 119:82 a přípravu tak zakončili s bilancí čtyř výher a tří porážek. Český reprezentant Tomáš Satoranský stihl za necelých sedm minut vstřelit jednu trojku a přidat doskok a asistenci.

Trenér Scott Brooks se v generálce rozhodl nechat rozehrát všechny opory a Satoranského nechal hrát nejméně z celé přípravy. Jeho konkurent Trey Burke sice dostal šanci na 14 minut, jenže skončil bez bodu a pasáž zápasu s ním na hřišti Wizards prohráli o pět bodů. Naopak se Satoranským jich vstřelili o devět více než soupeř.

Washington vstoupil do utkání ve velkém stylu a v první čtvrtině nastřílel 39 bodů. Krok s ním držel jen DeMar DeRozan, který dal v první čtvrtině 19 z 23 bodů Toronta a celkem byl s 34 body nejlepším střelcem utkání, ale zároveň jediným dvouciferným na straně hostů.

To Washington měl dvouciferných střelců hned sedm. Markieff Morris a Bradley Beal nastříleli po 19 bodech, Beal přidal i devět asistencí. Kapitán Jahn Wall nasbíral 15 bodů, 11 asistencí a sedm doskoků, Otto Porter 16 bodů a devět doskoků, když trefil všech sedm střeleckých pokusů.

Satoranský přišel do hry na druhou půlku poslední čtvrtiny a čtyři minuty před koncem zvýšil trojkou z rohu hřiště na 108:79.