Washington si neporadil s Indianou a prohrál potřetí v řadě, Satoranský proseděl závěr na lavičce

5. 3. 2018 9:35
Tomáš Satoranský odehrál pouze 22 minut, do poslední čtvrtiny nezasáhl. Wizards podlehli 95:98.
basketbal, NBA 2017/2018, Washington - Indiana, Tomáš Satoranský, Victor Oladipo | Foto: Reuters

Washington - Basketbalistům Washingtonu se nevydařil domácí zápas s Indianou a poprvé v sezoně NBA prohráli potřetí za sebou. Tomáš Satoranský měl problémy s těsnou obranou Pacers, připsal si jen sedm bodů, dva doskoky a jedinou asistenci. Český rozehrávač odehrál pouze 22 minut, do poslední čtvrtiny nezasáhl. Wizards podlehli 95:98.

V přímém souboji o čtvrté místo ve Východní konferenci měla od začátku navrch Indiana, kterou táhl Victor Oladipo. Domácím se nedařilo střelecky, dopouštěli se ztrát a ve třetí části prohrávali až o 17 bodů.

Do poslední čtvrtiny však Wizards vstoupili desetibodovou šňůrou. Trenér Scott Brooks věřil sestavě bez rozehrávače, jenže nejlepší střelec domácích Bradley Beal už byl příliš unavený a v závěru chyboval. Na hřišti Beal v neděli strávil 43 minut.

"Byl to týmový úspěch, že jsme ho ubránili. Nedal pár střel, které normálně proměňuje. To nám pomohlo," řekl Cory Joseph, s 16 body třetí nejlepší střelec Pacers. Oladipo se zastavil na 33 bodech a lídr Washingtonu Beal na dvaadvaceti, minul však 19 pokusů.

Toronto přehrálo Charlotte 103:98 a upevnilo si vedoucí pozici ve Východní konferenci. Šest dvouciferných střelců kanadského celku vedl s 19 body DeMar DeRozan, 18 bodů a 13 doskoků nasbíral Jonas Valenčiunas.

Velké drama nabídlo utkání dvou celků ze dna ligové tabulky v Atlantě, která zdolala Phoenix 113:112. Dvacet sekund před koncem hosty posunul do vedení T.J. Warren, výhru pro domácí však zajistil svojí šestou trojkou večera Taureaun Prince. Suns nestačilo Warrenových 35 bodů ani triple double Elfriday Paytona za 11 bodů, 14 asistencí a 10 doskoků.

NBA:

Atlanta - Phoenix 113:112, Dallas - New Orleans 109:126, LA Clippers - Brooklyn 123:120, Milwaukee - Philadelphia 118:110, Sacramento - New York 102:99, Toronto - Charlotte 103:98, Washington - Indiana 95:98 (za domácí Satoranský 7 bodů, 2 doskoky a 1 asistence).