Washington se dostal na vítěznou vlnu, u třetí výhry v řadě byl i Satoranský

Aktualizováno 19. 12. 2016 10:13
Basketbalisté Washingtonu Wizards zvládli duel proti Los Angeles Clippers a po vítězství 117:110 si připsali třetí výhru v řadě. Tomáš Satoranský v zápase odehrál osm minut, ale nebodoval.
Bradley Beal a Danny Green
Bradley Beal a Danny Green | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu porazili v NBA Los Angeles Clippers 117:110 a připsali si třetí vítězství za sebou. Český basketbalista Tomáš Satoranský odehrál osm minut, během nichž sice nebodoval, připsal si ale dvě asistence.  Český reprezentant po pěti zápasech strávených na lavičce nastoupil podruhé za sebou, v prosinci ale stále čeká na první body.

Vítězství Wizards řídil Beal

Hrdinou Wizards byl Bradley Beal, který nastřílel 41 bodů a jen o jediný zaostal za osobním maximem. Washington o dvanácté výhře v sezoně rozhodl v poslední čtvrtině. V jejím úvodu sice domácí ještě prohrávali až o sedm bodů, šňůrou 22:8 ale skóre otočili. Vedle osmdesátiprocentní úspěšnosti střelby v této části také nedovolili dát ani koš Blakeu Griffinovi, který jim za tři čtvrtiny nastřílel 26 bodů.

San Antonio vyřadilo Duncanovu "21"

San Antonio porazilo 113:100 New Orleans ve slavnostním utkání, po němž byl při emotivním ceremoniálu vyvěšen ke stropu haly AT&T Center dres Tima Duncana. Pětinásobný šampion NBA strávil se Spurs 19 sezon a v létě ukončil kariéru. Jeho číslo 21 teď už v klubu nikdo používat nebude, v neděli je ale měli všichni domácí hráči na ponožkách.

"Tohle byl zápas, který jsme museli vyhrát, který jsme hrozně chtěli vyhrát. Tenhle chlapík byl mimořádný a dnešní oslavy jsou důležité pro všechny spoluhráče, trenéry, samotný klub i celé město," řekl Duncanův dlouholetý parťák Manu Ginobili, který odehrál se 17 body nejlepší zápas v sezoně.

"Bylo pro nás těžké se na ten zápas soustředit. Věděli jsme, co přijde, ale chtěli jsme udržet koncentraci a respekt vůči New Orleans," přidal Danny Green.

Na čtvrté výhře v řadě se nejvíce podílel LaMarcus Aldridge s 22 body. Počtvrté za sebou vyhrál i Utah a jeho nejlepší střelec Gordon Hayward se při triumfu 82:73 nad domácím Memphisem rovněž dostal na 22 bodů.

Po osmi domácích porážkách za sebou konečně uspěla ve vlastní hale Philadelphia. Na výhře 108:107 se osobním maximem 33 bodů a k tomu 10 doskoky podílel pivot a ligový nováček Joel Embiid.

NBA:

Dallas - Sacramento 99:79, Memphis - Utah 73:82, Miami - Boston 95:105, Orlando - Toronto 79:109, Philadelphia - Brooklyn 108:107, San Antonio - New Orleans 113:100, Washington - LA Clippers 117:110 (za domácí Satoranský 2 asistence).

4. Denver 27 11 16 40,7
5. Minnesota 26 7 19 26,9