Satoranský dal v NBA devět bodů, Washington ale na půdě Toronta prohrál

Aktualizováno 24. 11. 2018 9:43
Basketbalisté Washingtonu podlehli v NBA na hřišti Toronta 107:125 a připsali si dvanáctou porážku z osmnácti zápasů. Český reprezentant Tomáš Satoranský za 24 minut nastřílel devět bodů, přidal tři asistence a po doskoku, bloku a zisku.
Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu.
Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu. | Foto: ČTK

Washington šel do utkání povzbuzen minulou výhrou nad LA Clippers, jenže opět se trápil v obraně. Toronto se chytlo v útoku a už ve třetí čtvrtině pokořilo hranici sta bodů. Wizards se naopak trápili s obranou domácích, a tak často stříleli z dálky. Dokonce 46 pokusy za tři body vytvořili rekord klubu, ale proměnili jen devět z nich.

Toronto vedlo ve druhé čtvrtině o 16 bodů, ale trojka Satoranského v závěru poločasu pomohla Washingtonu zvednout sebevědomí a na začátku druhé půle skóre otočil. Vzápětí ale přišel další únik Raptors a tentokráte už hosté odpověď neměli.

V sobotu čeká Washington další zápas, a tak v poslední čtvrtině už trenér Scott Brooks šetřil opory. Satoranský si tak mohl vylepšit statistiky i efektní smečí.

Clippers odvrátili druhou porážku za sebou díky výhře nad Memphisem 112:107 po prodloužení. Ještě dvě sekundy před koncem normální hrací doby prohrávali o tři body, ale pak byl při pokusu z dálky faulován Danilo Gallinari a proměnil všechny tři trestné hody. V prodloužení už tým z Los Angeles dominoval i díky Montrezlovi Harrellovi.

Prodloužení rozhodovalo také duel Detroitu s Houstonem, ve kterém domácí vyhráli 116:111. Hosté zabojovali v závěru normální hrací doby a Eric Gordon v poslední vteřině srovnal, ale v nastavené pětiminutovce už byl bez šance i díky 10 bodům Reggieho Jacksona, jenž jich celkem nasbíral 22. Rockets nepomohlo ani 33 bodů Jamese Hardena a 29 bodů a 21 doskoků Clinta Capelly.

Cleveland vybojoval teprve třetí výhru v sezoně, a to 121:112 nad Philadelphií, a na poslední místo soutěže odsunul Atlantu. Ta prohrála 96:114 s Bostonem.

Úřadující šampioni Golden State ukončili čtyřzápasovou sérii porážek, svou nejhorší od roku 2013, vítězstvím 125:97 nad Portlandem. Warriors bez zraněných opor Stephena Curryho a Draymonda Greena táhla dvojice Kevin Durant, Klay Thompson, jež si připsala 32 a 31 bodů.

LeBron James 22 body, 10 doskoky a sedmi asistencemi pomohl Los Angeles Lakers k výhře 90:83 nad Utahem, jež byla pro kalifornský tým sedmá v osmi zápasech.

NBA:

Atlanta - Boston 96:114, Brooklyn - Minnesota 102:112, Chicago - Miami 96:103, Denver - Orlando 112:87, Detroit - Houston 116:111, Golden State - Portland 125:97, Indiana - San Antonio 100:111, LA Clippers - Memphis 112:107, LA Lakers - Utah 90:83, Milwaukee - Phoenix 114:116, New York - New Orleans 114:109, Oklahoma City - Charlotte 109:104, Philadelphia - Cleveland 112:121, Toronto - Washington 125:107 (za hosty Satoranský 9 bodů, 1 doskok a 3 asistence).

Portland 19 12 7 63,2
4. Minnesota 19 8 11 42,1