Washington prohrál v Brooklynu, Golden State otočil zápas

15. 12. 2018 8:06
Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA počtvrté za sebou. Český rozehrávač Tomáš Satoranský při porážce 118:125 v Brooklynu za necelých 16 minut nasbíral sedm bodů, doskok a asistenci. Nejlepší tým soutěže Toronto prohrálo 122:128 v Portlandu. Obhájce titulu Golden State po velkém obratu v posledních třech minutách vyhrál 130:125 v Sacramentu.
Washington prohrál v Brooklynu.
Washington prohrál v Brooklynu. | Foto: Reuters

Washington prohrával téměř celý zápas. Jen v závěru první čtvrtiny šel do vedení, ale pak nezvládl druhou čtvrtinu, ve které dovolil soupeři 43 bodů. Nabral dvoucifernou ztrátu, kterou už nedohnal. Šanci měl čtyři minuty před koncem, kdy snížil na čtyři body, jenže pak Brooklyn šňůrou 9:0 definitivně rozhodl.

Satoransky opět hrající v základní sestavě začal dobře a dal pět z úvodních 16 bodů svého týmu. Po dvou krátkých střídáních se vždy opět vrátil na palubovku, ale po třetím nástupu do hry hned zaznamenal třetí faul již v prvním poločase a trenér Scott Brooks pak už více stavěl Austina Riverse. Český reprezentant tak odehrál nejméně minut za posledních 10 zápasů.

Za Brooklyn dal Spencer Dinwiddie 27 bodů. Washingtonu nepomohlo ani 31 bodů a devět asistencí Bradleyho Beala.

Toronto po výhře nad obhájcem titulu Golden State se pomalu rozjíždělo a v Portlandu utrpělo osmou porážku v sezoně. Rozhodující moment přišel v úvodu čtvrté čtvrtiny, kdy za těsného stavu Seth Curry deseti body řídil šňůru 16:3. Hned osm hráčů Blazers mělo dvouciferný počet bodů. Za Toronto, jemuž chyběl zraněný Jonas Valančiunas, dal 28 bodů Kawhi Leonard.

Setha Curryho opět zastínil jeho starší bratr Stephen, který 35 body dotáhl spolu s Kevinem Durantem Golden State k výhře nad Sacramentem. Warriors prohrávali ještě tři minuty před koncem o deset bodů, ale koncovku vyhráli 17:2. Durant dal v posledních sedmi minutách 14 ze svých 33 bodů.

NBA:

Brooklyn - Washington 125:118 (za hosty Satoranský 7 bodů, 1 doskok, 1 asistence), Boston - Atlanta 129:108, Charlotte - New York 124:126 po prodl., Cleveland - Milwaukee 102:114, Denver - Oklahoma City 109:98, Memphis - Miami 97:100, Philadelphia - Indiana 101:113, Portland - Toronto 128:122, Sacramento - Golden State 125:130.